Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Czy człowiek pierwotny był otyły lub gruby?
Nie, #!$%@? nie był!

Codzienna walka o pożywienie, bieganie za lwami, wodna przeprawa i ucieczka przed krokodylem. I zdrowie jedzenie z drzew, krzewów i świeżo upolowanej dziczyzny lub z owoców morza.

Dziś głównie jada się dania z cukrem. Wszystko #!$%@? ma cukier, jogurt cyk cukier, napój cyk cukier. Nie dziwne ze ludzie są Otylia i grubi.

W dodatku brak aktywności fizycznej, wszędzie jeżdżą samochodami, po pracy piwo i fotel i tłuszczyk się odkłada.

Najwięcej zgonów jest spowodowanych chorobami krążenia a te biora się z braku aktywności i nieprawidłowego odżywiania.

Kiedyś dzieci po szkole wychodziły na podwórko i nawet to że zjadły chipsy i popily ptysiem nie miało znaczenia bo przy piłce cały ładunek kalorii został spalony. Dziś dzieciaki siedzą przed tv i komputerem.

Społeczna bomba kaloryczna nas czeka.

#takaprawda #niepopularnaopinia #zywienie #dieta #sport #ruch
  • 16
@xdrcftvgy: Plaga otyłości to teraźniejszość. Może u nas tego tak nie widać, ale USA, Meksyk, UK już tak. Pamiętam jak oglądałem dokument, gdzie było tłumaczone, że któraś z amerykańskich agencji zmieniła kryteria otyłości, żeby zmniejszyć liczbę ludzi otyłych xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mathieu_gbw: dokładnie ludzie są leniwi i kupują gotowe dania które zawierają masę tłuszczy.
Jeśli mówię już o lenistwie to ludziom nie chce się wyjść na piłkę, basen i nie zarażają tym swoich pociech.

Ja pamiętam miałem w klasie jednego którego nazywano "gruby" dziś jest masa dzieciakow z nadwagą. Kiedyś to była ujma nie być dobrym z wf dziś każdy chce się z niego wypisać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dk7pl: bo nie mieli szeroko rozwiniętej medycyny ale to co jedli było zdrowe bo nie przesiąknięte korporacyjnym gotowym żarciem. Plus aktywność fizyczna która w obecnych czasach zanika
@xdrcftvgy: każdy posiłek sprzedawany na terenie UE ma tabelkę lub opis kaloryczności i makro.

Odkąd pamiętam pompowano mi do łba, że człowiekowi wystarczy jakieś 1500-3000 kalorii zależnie od płci i obciążenia. Standardowo przyjęto te 2000 kcal.

jeżeli ktoś nie umie dodać 2+2, wpiernicza 6000 kcal dziennie, to sam jest sobie winien. Nikt im siłą do ryja tego nie wkłada.

Co prawda będąc biedniejszym ciężej jest odżywiać się zdrowiej, wymaga to pewnych
Wiesz jaka była średnia długość życia u ludzi pierwotnych? 37 lat.


@dk7pl: Doedukuj się w tej kwestii.

Jeśli ludzie pierwotni przetrwali pierwsze 15-20 lat życia, to z reguły w dobrej kondycji osiągali 70 i więcej lat (średnio 72 lata).

To, o czym piszesz (spodziewanej długości życia w momencie narodzin) to inna kwestia. Ogromna śmiertelność niemowląt była powszechna wśród naszych przodków i wiele dzieci umierało podczas albo tuż po porodzie. W pierwszych
Monialka - > Wiesz jaka była średnia długość życia u ludzi pierwotnych? 37 lat.

@d...