Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Czy człowiek pierwotny był otyły lub gruby?
Nie, #!$%@? nie był!

Codzienna walka o pożywienie, bieganie za lwami, wodna przeprawa i ucieczka przed krokodylem. I zdrowie jedzenie z drzew, krzewów i świeżo upolowanej dziczyzny lub z owoców morza.

Dziś głównie jada się dania z cukrem. Wszystko #!$%@? ma cukier, jogurt cyk cukier, napój cyk cukier. Nie dziwne ze ludzie są Otylia i grubi.

W dodatku brak aktywności fizycznej, wszędzie jeżdżą samochodami, po pracy piwo i fotel i tłuszczyk się odkłada.

Najwięcej zgonów jest spowodowanych chorobami krążenia a te biora się z braku aktywności i nieprawidłowego odżywiania.

Kiedyś dzieci po szkole wychodziły na podwórko i nawet to że zjadły chipsy i popily ptysiem nie miało znaczenia bo przy piłce cały ładunek kalorii został spalony. Dziś dzieciaki siedzą przed tv i komputerem.

Społeczna bomba kaloryczna nas czeka.

#takaprawda #niepopularnaopinia #zywienie #dieta #sport #ruch
  • 16
  • Odpowiedz
@xdrcftvgy: Plaga otyłości to teraźniejszość. Może u nas tego tak nie widać, ale USA, Meksyk, UK już tak. Pamiętam jak oglądałem dokument, gdzie było tłumaczone, że któraś z amerykańskich agencji zmieniła kryteria otyłości, żeby zmniejszyć liczbę ludzi otyłych xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mathieu_gbw: dokładnie ludzie są leniwi i kupują gotowe dania które zawierają masę tłuszczy.
Jeśli mówię już o lenistwie to ludziom nie chce się wyjść na piłkę, basen i nie zarażają tym swoich pociech.

Ja pamiętam miałem w klasie jednego którego nazywano "gruby" dziś jest masa dzieciakow z nadwagą. Kiedyś to była ujma nie być dobrym z wf dziś każdy chce się z niego wypisać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dk7pl: bo nie mieli szeroko rozwiniętej medycyny ale to co jedli było zdrowe bo nie przesiąknięte korporacyjnym gotowym żarciem. Plus aktywność fizyczna która w obecnych czasach zanika
  • Odpowiedz
@xdrcftvgy: każdy posiłek sprzedawany na terenie UE ma tabelkę lub opis kaloryczności i makro.

Odkąd pamiętam pompowano mi do łba, że człowiekowi wystarczy jakieś 1500-3000 kalorii zależnie od płci i obciążenia. Standardowo przyjęto te 2000 kcal.

jeżeli ktoś nie umie dodać 2+2, wpiernicza 6000 kcal dziennie, to sam jest sobie winien. Nikt im siłą do ryja tego nie wkłada.

Co prawda będąc biedniejszym ciężej jest odżywiać się zdrowiej, wymaga to
  • Odpowiedz
Wiesz jaka była średnia długość życia u ludzi pierwotnych? 37 lat.


@dk7pl: Doedukuj się w tej kwestii.

Jeśli ludzie pierwotni przetrwali pierwsze 15-20 lat życia, to z reguły w dobrej kondycji osiągali 70 i więcej lat (średnio 72
Monialka - > Wiesz jaka była średnia długość życia u ludzi pierwotnych? 37 lat.

@d...
  • Odpowiedz
Średnio to ja i mój pies mamy 3 nogi.


@Monialka: ale już wiemy, że nie rozumiesz statystyki xD

gość napisał o średniej długości życia, a ty się zesrałaś pisząc o czymś zupełnie innym.

tl;dr: jesteś kretynką
  • Odpowiedz