Wpis z mikrobloga

#motocykle Ktoś się spotkał z takim sposobem transportu motocykla? Bo szukam alternatywy do przyczepki gdyż po pierwsze nie mam haka w aucie (montaż pewnie z 1500zł), po drugie przyczepkę trzeba kupić, zarejestrować, gdzieś trzymać, opłacać OC. Czy takie coś się sprawdzi? Niby ładowność do 280kg, rampa jest.
ethics - #motocykle Ktoś się spotkał z takim sposobem transportu motocykla? Bo szukam...

źródło: comment_1615884291S7NhTgsIjYoe3jzouXCxUj.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A jak masz przyczepę to żadnego nacisku na hak nie ma?


@Jofiel: Wychodzi, że nie holowałeś nigdy przyczepy. To ja podpowiem - nacisk jest niewielki. Tak żebyś mógł swobodnie podnieść dyszel. Nie więcej niż 50kg. Jak masz dużą przyczepę i dasz 100kg na dyszel, rozpędzisz poza miastem to przy pierwszym bujnięciu będziesz mieć problem. Przyczepa powinna być możliwie zrównoważona inaczej zaczną się problemy z prowadzeniem. Niektórzy na wszelki wypadek swoje
  • Odpowiedz
No co za idiota ze mnie, przecież przyczepa wisi sobie w powietrz bez żadnego wpływu na auto.


@Jofiel: masz rację, idiota z ciebie. Poproś kogoś kumatego, nich ci rozrysuje jakie siły działają na hak w obu przypadkach...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ethics: też myślałem o tym rozwiązaniu no ale jak koledzy wyżej pisali hak ma udźwig do 100 kg max.
Wypożyczenie przyczepy to koszt 40-50 zł za dzień, plus montaż haka 500-2500 zł (tu zależy czy robisz sam, czy potrzeba jakiegoś specjalnego emulatora do wpięcia się w światła i czy chcesz aby hak się sam chował).
  • Odpowiedz
@ethics: takie bagażniki są dosyć popularne w USA. Niekoniecznie do wożenia motocykli ale sporo ludzi używa to transportu jakiegoś wózka dla niepełnosprawnych czy coś. Nawet te elektryczne ważą pewnie mniej niż motur.
  • Odpowiedz
@ethics: rozwiązanie u nas nie popularne ale w Stanach jak najbardziej. Najważniejsza sprawa. To nie jest hak za 350zl z Allegro, w stanach są haki z montażem na kwadrat i maja podział na klasy wytrzymałości. Class 1/2/3/4/5 i każdy ma swoją wytrzymałość. Tu jest conajmniej class 3 potrzebny. Nacisk pionowy haka to wtedy 800funtow(ok 360kg), do moto wystarczy. Filmik od @Jofiel ma zbliżenie i jest 900 funtów(400 kg). I
  • Odpowiedz
Ktoś się spotkał z takim sposobem transportu motocykla?Bo szukam alternatywy do przyczepki gdyż po pierwsze nie mam haka w aucie


@ethics: ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz