Wpis z mikrobloga

Sezon 7 - runda jesienna + sezon 8 - runda wiosenna
Prolog - stało się to czego niestety się spodziewałem, może wykrakałem. Złapaliśmy zadyszkę, i sezon w którym liczyłem że zostaniemy chociaż w top 3, skończyliśmy z pustymi rękami. Może nie do końca, bo z nienajgorszą ilością pieniędzy, ale jednak pozostał niedosyt. Za to runda wiosenna sezonu 8. przyniosła sporo zmian, oczywiście na plus...

---------------------------------------------------
1. Przebieg sezonów
---------------------------------------------------
Przed rundą zagraliśmy 4 sparingi, 2 wygrane i 2 przegrane, niestety druga porażka na koniec przerwy między rundami, była wyjątkowo gorzka, i nienapawająca optymizmem, bo z trzecioligowym Gwarkiem Tarnowskie Góry.
Początek rundy zaczął się nie najgorzej, bo od dwóch wygranych, które w sumie sprawiły że niesmak zniknął, ale niestety były to miłe złego początki. Bo od tego momentu nasza forma była już trochę w kratkę, ale na szczęście nie zanotowaliśmy więcej niż dwóch porażek z rzędu. Wystarczyło to jednak do tego, by wypaść poza top 3 na które tak bardzo liczyłem.
W rundzie jesiennej zanotowaliśmy 7 wygranych, tyle samo porażek i 3 remisy. Otarliśmy się o puchary europejskie bo przecież sezon skończyliśmy na 4. miejscu, ale Puchar Polski wygrało... Podbeskidzie, pierwszoligowe Podbeskidzie i tym samym pozbawili nas szansy na eliminacje do Conference League.
Oznaczało to że trochę drżałem o finanse, bo w kasie klubu było około 4 mln euro, a na same pensje przeznaczamy około 3,5 mln euro, nie mówiąc już o innych wydatkach, prognoza wskazywała że będziemy na minusie, i jak staram się za bardzo się nią nie sugerować, tak jednak kończąca się po sezonie umowa sponsorska, nie została przedłużona, ani nie została podpisana nowa, co mnie lekko zdziwiło, no i tak jak wspomniałem, lekko zamartwiło.
Sezon 8 zaczął się naprawdę dobrze, ale ten jednak od początku stał pod znakiem zmian w klubie o których później, ale też niestety późniejszą zniżką formy, która skutkowała tym że z fotela lidera spadliśmy maksymalnie na 5. miejsce, na szczęście drużyna szybko złapała swój dawny rytm, i obecnie plasujemy się na 3 miejscu - 9 punktów za przewodzącą w tabeli Legią, i 2 punkty za Niecieczą. Myślę że runda na razie na plus, szkoda było głupich potknięć (własne przemyślenia o nich za chwilę), ale myślę że przy odpowiednich wzmocnieniach, jesteśmy w stanie powalczyć, jak nie o majstra, to chociaż o wicemistrzostwo. Problem jest niestety taki, że Legia być może znów staje się nieuchwytna, bo poprzednie mecze pokazały że da się z nimi walczyć i wygrać, ale teraz znowu nas trochę gniotą w meczach, oby ta tendencja utrzymała się tylko na wyjeździe.
---------------------------------------------------
2. Skład, transfery i rozwój
---------------------------------------------------
Skład pozostał niemalże ten sam. Klub opuścił Prochownik niedający już tak dużo drużynie, i to za właściwie symboliczne pieniądze, co właściwie też świadczy o tym, że to był najwyższy czas by go odpalić. Było to około 50 tys. euro do Stali Mielec, wcześniej poszedł na wypożyczenie do Zagłębia Lubin, gdzie strzelił 8 bramek w 24 meczach. Skład za to wzmocnił brazylijski newgen Thiago Carioca z Chapecoense, na zasadzie wolnego transferu. Na początku traktowałem go jako kogoś kto ma do nas przyjść, wypromować się i chwilowo wzmocnić obronę, a potem odejść za jakieś dobre pieniądze. Na szczęście teraz okazuje się, że nie muszę go koniecznie sprzedawać, bo wcześniej wspomniane zmiany w klubie, to zmiana właściciela i wprowadzenie klubu na giełdę, a przy okazji wiązało się to z tym, że nowy prezio skromnie sypnął groszem, bo do kasy klubu wpłynęło 30 mln euro, a wartość klubu minimalnie skoczyła, bo teraz jego wartość wynosi już 1,15 mld euro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ponadto do klubu wpłynęły oferty za Malca, w tym największa od Legii, ale no niestety, jako kibicowi trochę ciężko byłoby mi nawet w grze oddać wychowanka, nawet jeżeli było to około 10 mln euro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
---------------------------------------------------
3. Wyjściowa 11
---------------------------------------------------
Wojda - Abanda, Żurawski/Thiago Carioca (n), Pieńczak/Rozwandowicz (n), Niski (n) - Wolski, Slisz, Letniowski (OPŚ), Malec (OPL), Skibicki (OPP) - Arokodare
---------------------------------------------------
4. Co dalej?
---------------------------------------------------
Na pewno to, że dysponuję teraz dużymi zasobami finansowymi, nie sprawia że czuję coś na zasadzie "Hulaj dusza - piekła nie ma". Oczywiście, pewnie wzmocnię skład, ale robiąc to w miarę racjonalnie, plus pewnie porozglądam się za młodymi zawodnikami, bo nie wiem kiedy to zleciało, ale jednak Slisz ma już 28 lat, Letniowski 27, a Wolski 29. Więc jest to już dobra pora, żeby myśleć nad przyszłością. Może jeszcze pomyślę o wynegocjowaniu z zarządem rozbudowy bazy treningowej i ulepszeniu na maksa obiektów młodzieżowych, a może jeszcze o rozbudowie stadionu, ale z żadną z tych opcji raczej nie będę się spieszył.
Jak zawsze, zapraszam niżej i miłej nocy ( ͜͡ʖ ͡€)
PS W komentarzu poprzedni sezon, pod postem obecny.
#widzew #footballmanager #makewidzewgreatagain
druglord - Sezon 7 - runda jesienna + sezon 8 - runda wiosenna
Prolog - stało się to...

źródło: comment_16158553493RlqGphG4JW9GhbtC0Pn93.jpg

Pobierz
  • 7
@janusz-lece: głównie mniej znani zawodnicy poprzednio grający w klubach Ekstraklasy albo niższych ligach, którzy na początku gry byli dość młodzi, plus zawodnicy zza granicy, też raczej mało znani, głównie z chorwackich klubów, trafi się też jakiś z ligi hiszpańskiej, z francuskiej też jest jakiś.