Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Cześć mirko, nie do końca tak sobie wyobrażałem temat swojego pierwszego wpisu na tym portalu, no ale rzeczywistość okazała się inna.

Sprawa jest smutna, otóż bliski członek rodziny mojej różowej potrzebuje pomocy. W ostatnich dniach dotarła do nas informacja o chorobie. Diagnoza: ostra białaczka szpikowa. Ratunkiem może okazać się przeszczep szpiku kostnego od dawcy, który okaże się "bliźniakiem genetycznym".

Tutaj kieruje się z prośbą do was, aby zarejestrować się w bazie dawców DKMS. W ten sposób możemy pomóc osobą chorym na nowotwory krwi, czyli właśnie białaczki. Cała procedura jest prosta, bezpieczna i nic nie kosztuje. Wystarczy się zarejestrować na stronie i czekać na specjalny zestaw do badania.

My sami, jak i nasze najbliższe otoczenie, zarejestrowaliśmy się do DKMS-u. Jednak im więcej potencjalnych dawców, tym większa szansa na życie dla osób chorych. Póki co medycyna nie zna alternatywy dla przeszczepu, więc to dla nich jedyna szansa. Może dzięki komuś z nas uda się uratować czyjeś istnienie.

Na koniec chciałbym jeszcze podziękować mirkom którzy są już zarejestrowani, albo też planują się zarejestrować.

Tutaj zamieszczam link do strony DKMS, na której można się rejestrować. Powinna ona też rozwiać wasze wątpliwości i udzielić istotnych informacji.

https://www.dkms.pl/

#wykopefekt #wykoppomaga #pomocy #choroba #nowotwory
Wujek_Yoda - Cześć mirko, nie do końca tak sobie wyobrażałem temat swojego pierwszego...

źródło: comment_1615822137gXm4p53aJZJ1guCrPPrSTC.jpg

Pobierz