Wpis z mikrobloga

Jak brutalne morderstwo może spowodować wylew mizoginii i bicie chochoła na Wykopie

Dzień dobry, poniedziałek rano, rzygaliście już? Nie ma sprawy, po przeczytaniu niektórych komentarzy na wykopie na pewno wam się zechce, a ja chętnie wam je przytoczę i przytrzymam wiadro ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zacznijmy od początku - porwanie i zabójstwo Sary Everard. Sprawa którą przez ostatni tydzień żyła cała Wielka Brytania. Co się stało?

33-letnia Sarah wyszła z domu koleżanki by odbyć 30-minutowy spacer w kierunku domu. Przez 14 z 30 minut rozmawiała przez telefon z chłopakiem. Niestety chwilę po tym jak się rozłączyła, kontakt z nią się urwał. Szybko poinformowano policję o zaginięciu. Dziewczyna po prostu rozpłynęła się w powietrzu - kamery przy sklepach łapią ją idącą po ulicy, po czym bum - nie ma jej. Już po tygodniu opinia publiczna zostaje zszokowana - oskarżony o porwanie i morderstwo zostaje 48-letni Wayne Couzens - policjant Londyńskiej Met Police. Według najpopularniejszej teorii miał on w jakiś sposób zwabić Sarę do auta, zdobywając jej zaufanie przy pomocy odznaki policyjnej, zawieźć do Kent gdzie mieszkał, zamordować i ukryć ciało. Ciało, które zostaje znalezione w worku po materiałach budowlanych w lesie nieopodal jego domu jest tak zmasakrowane że identyfikacja udaje się dopiero po potwierdzeniu badań dentystycznych.

Cała sprawa elektryzuje opinię publiczną. W sobotę odbywa się czuwanie w miejscu zaginięcia Sary, które szybko zmienia się w protest pod hasłem "Reclaim The Streets", zwracający uwagę na bezpieczeństwo (a raczej brak) kobiet poruszających się po ulicach.

dźwiękzatrzymywanejpłytywinylowej.mp3

Copoedziałeś?! Tu zaczyna się znalezisko, które po prostu informuje o całej sytuacji:
https://www.wykop.pl/link/6003257/po-morderstwie-33-latki-brytyjczycy-wyszli-na-ulice-oskarzony-policjant/

Zajrzyjmy w sekcję komentarzy... co tam znajdziemy? Ubolewanie nad brutalnie zamordowaną kobietą? Oburzenie że to policjant jest za to odpowiedzialny? Niezadowolenie z działań Met Police, które od dwóch dni zalewa falę krytyki za ostrą reakcję w trakcie nocnego czuwania? No co wy XD Dostaniemy wylew mizoginii, rasizmu i chorych projekcji wykopowych przegrywów. Czego na przykład się dowiemy?

Zakop, 2/3 ofiar morderstw w UK to mężczyźni.


Statystyki są super, zwłaszcza jak są bez kontekstu i podawane wybiórczo. Również 75% przestępców to mężczyźni, 80% sprawców brutalnych przestępstw to mężczyźni. Ale o tym mądrzejsze nie wspomnieć. Piekło mężczyzn w pełnej krasie (które sami sobie sprawiają ale ciii).

a czy brytyjczycy wychodzą na ulice jak zginie mężczyzna? albo jak zbrodni dokona muslim?


Chochoł pierwszej klasy, nawet ciężko to skomentować. Wystarczy posiedzieć 3 minuty z google żeby znaleźć przykłady dziesiątek protestów i demonstracji w UK po różnego rodzaju wydarzeniach, ale po co. W odpowiedzi wchodzimy na wyższy poziom urojeń:

tak, i wychodzą też ci sami protestujący - tylko wtedy zamiast kary domagają się większej tolerancji i walki z uprzedzeniami rasowymi i krzywdzącymi stereotypami ¯_(ツ)_/¯


takbyło.mp4

Ale to nic. To wszystko zapewne po prostu spisek.

Ktoś z Was wie może kto promuje ten event? Nagle teksty na Wyborczej (winna mizoginia oczywiście), na twitterze cała kawiorowa lewica z UK produkuje swoje utyskiwania nad opłakanym losem kobiet - aż dziw bierze co to za akcja i co ma na celu.


Po prostu zaplanowana akcja, to nie tak że o sprawie trąbią wszystkie gazety i media od ponad tygodnia. Akcja ma po prostu na celu dokręcenie śruby białym heteroseksualnym mężczyznom. Proste.

Nad Facetem by tak nie lamentowali.


Wiadomo. Piekło mężczyzn.

Z pewnością facet jest biały. Gdyby był muslimem, byłoby narzekanie że sama sobie winna, skoro włóczy się po nocach.


Oczywiście że tak by było, ekspert z wykopu tak powiedział, więc tak musi być.

Więcej mi się nie chce. Ale jest tego jeszcze sporo. Generalnie 3/4 komentarzy to bardzo konstruktywne budowanie chochoła pod tytułem "nad mężczyzną by tak nie płakali, jaby to był czarny/muzułmanin to nic by nie było/wszystko to spisek". Jak ktoś chce raka z przerzutami to może sobie poczytać, ale niech wie że ostrzegałem.

#bekazprawakow #neuropa #uk #bekazwykopkow
Kozajsza - Jak brutalne morderstwo może spowodować wylew mizoginii i bicie chochoła n...

źródło: comment_1615801007qHvq7ynzsz8H5Z00s0Gnz9.jpg

Pobierz
  • 170
  • Odpowiedz
matką wyróżniającą się z tłumu tylko swoją tuszą


@Jofiel: Nie byla ladna. Jakos tak zawsze "wychodzi", ze tak zaciekle walczaca z seksizmem lewica, zawsze staje w obronie tych ladnych kobiet. A majacych inne zdanie nazywaja "spierdoksami zyjacymi w piwnicy", mimo ze ich wlasna podswiadomosc marzy o nieboszce ( ͡º ͜ʖ͡º) @eriicforrester
  • Odpowiedz
@Jofiel: nie rozumiem w jaki sposób jest on hipokrytą? To o czym mówisz to poważny problem, po części niektóre sprawy naturalnie są bardziej medialne niż inne ale po części to o czym mówisz to prawda, to nie zmienia faktu że OP dobrze punktuje wykopków. Nagle dla wykopków okazuje się że liczy się kto cierpi najwięcej a nie kto najwięcej cierpienia nadaje, wyobrażasz sobie co by się działo gdyby ktoś zasugerował
  • Odpowiedz
Piekło mężczyzn w pełnej krasie (które sami sobie sprawiają ale ciii).


@Kozajsza: na tym przestałem czytać. Jak bardzo można mieć zrytą banię postrzeganiem ludzi przez ich przynależność do abstrakcyjnej grupy pokazujesz tak samo dobrze, jak ludzie których krytykujesz. Nigdy nie pomyśl, że jesteś od nich chociaż trochę lepszy.
  • Odpowiedz
@Kozajsza: Odniosę się tylko do jednego - sam sobie gotuje własne piekło bo mogę zarobić kosę od jakiegoś Seby na ulicy? Z którym jedyne co mam wspólnego to ta sama para chromosomów.
  • Odpowiedz
@Wap30: @Szalom: Polecam kolegom fragmenty Erystyki, czyli sztuki prowadzenia sporów Artura Schopenhauera. Tam znajdziecie fragment o odwróceniu argumentu, czyli wykorzystaniu czyjegoś argumentu przeciwko niemu. Argument o 2/3 mężczyzn będących ofiarami przestępstw można z łatwością obrócić o 180st. by wykazać głupotę osoby posługującej się nim w dyskusji poprzez analogiczny argument z drugiej strony. Dodanie do tego szczypty ironii potrafi wyjątkowo zapiec wykopowe płatki śniegu, co obserwujemy w tym wpisie.
  • Odpowiedz
@Kozajsza: no właśnie bardzo dobrze ze jest dyskusja. Musimy się zastanowić co tych mężczyzn pcha do takiego zachowania. Ja jestem pewien że to czynniki socjoekonomicze. Odrzucenie społeczeństwa i dyskryminacja że względu na płeć.

Najpierw powinniśmy zaadresować te problemy zamiast obwiniać całą grupę za działania jednostek.

Dlaczego ludzie się zabijają? Dlaczego ich frustracja rośnie? Co społeczeństwo powinno zrobić aby temu zapobiec. Dopóki nie spojrzą na siebie i swój stosunek do potencjalnych
  • Odpowiedz
Polecam kolegom fragmenty Erystyki


@Kozajsza: posiadam, nie tylko fragmenty a całą, nawet wydrukowaną. Również polecam, tym razem ze zrozumieniem.

Argument o 2/3 mężczyzn będących ofiarami przestępstw można z łatwością obrócić o 180st. by wykazać głupotę osoby posługującej się nim w dyskusji poprzez analogiczny argument z drugiej
  • Odpowiedz