Wpis z mikrobloga

@Sudo_exit:
@Zashi:

Opłacało? Co masz na myśli? Że da się normalnie żyć? Tutaj nawet słabo opłacane zawody mogą żyć. Tutaj nie jedzie się, aby dorobić się milionów (chociaż się oczywiście da!), tylko że żyć w normalnym kraju. Czy chodzi o coś innego?


Lepiej bym tego nie ujął ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zależy od miejsca, ile potrafisz przewalić pieniędzy na różne głupoty, jak bardzo jesteś uzależniony od
@Zashi: @Szkieletor: chodzi mi o to, że teraz pracuje w PL i jestem singlem z własnym mieszkamiem z całkiem dobrą pracą 5,5k na rękę. Na życie wydaje 3k(mogłoby być 2k jakbym zacisnął pasa) i odkładam z tego 2,5k. Słyszałem historie, że tam łatwo złapać robote i zarabiać po 20k pln na ręke. A na życie wydaje się 7k razem z wynajmem i można oszczędzic 13k. Chce zweryfikować zanim zaczne uczyć
@Sudo_exit: Zacznijmy od tego, że są dwie grupy cenowe: Oslo i reszta. Jeśli odrzucisz stolicę, to będzie zauważalnie taniej. 6-7 tysięcy na mieszkanie, to tak na granicy. Znajdziesz coś i bedzie okej w miarę. Jednak do tego dojdzie jedzenie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sudo_exit: To chyba na farmach Polaków, gdzie wynajmujesz łóżko w 20-osobowym pokoju. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ja z różową wydajemy jakieś 7-8 tysięcy na jedzenie na dwie osoby. Nie ma w tym knajp, ale jest okazyjny alkohol. Mieszkamy w Stavanger.
@Zashi: też zależy od szczęścia , ile się szuka mieszkanka i kwestia negocjacji ( ͡° ͜ʖ ͡°). Prawie dwa lata temu znaleźliśmy ofertę w Oslo na Grünerløkka, czyli mojej ulubionej dzielnicy. Szukaliśmy w 4 osoby. Mieszkanie wypas, dwupiętrowe. Piękny taras. Koleś chciał 19k ze wszystkim. Zjechaliśmy do 16k na miesiąc. Niestety mieszkanie na półtora roku, bo później je sprzedawał. Płaciliśmy 4 tysiące na głowę za mieszkanie, za
@MatthewDuchovny: nastawić się na ciężką przeprawę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ze znalezieniem fajnego lokum w fajnej cenie jest ciężej niż ze znalezieniem pracy według mnie. Przynajmniej ja tak miałem ¯\_(ツ)_/¯ 14-16k to już całkiem sporo. Zależy co chcecie i w jakiej lokalizacji, ale max 35/40 minut metrem to na pewno już jakieś fajne mieszkanko się trafi. Kawalerki teraz są około 10/12 k ze wszystkim już (prąd,internet,woda itp.).