Wpis z mikrobloga

Witam 10 Marca miałem usuwane dwie ósemki po lewej stronie , przez pierwsze dwa dni był koszmar, gorączka i ból, pomagał ketonal forte. Od dzisiaj już nic nie boli , skrzep się uformował , nie krwawie, tylko czuje cały czas brzydki zapach z ust. Śmierdzi z górnej wyrwanej ósemki ale gdy sprawdziłem palcem to nie ma żadnej kieszonki co wskazywałoby na suchy zebodół. Po prostu śmierdzi z niej, przez co mam nieświeży oddech. zęby wszystkie zdrowe, jame ustną czyszcze na bieżąco plus stosuje kąpiel zębów (nabieram dentosept i trzymam 30 sekund bez "wodospadu" żeby nie wypłukać skrzepu. Chirurg założył szwy samorozpuszczalne. Czy to normalny objaw? Zamieszczam zdjęcie.

#stomatologia #dentysa #ortodoncja
boyka13 - Witam 10 Marca miałem usuwane dwie ósemki po lewej stronie , przez pierwsze...

źródło: comment_1615752192XlhiqjtQAniFxLXbY16C1N.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@boyka13 trochę ponad tydzień miałem wywywana jedną sztukę. Krwawilem prawie tydzień. Fakt, trochę śmierdziało. Gdy zacząłem myć całą szczękę, nie omijając zębów po stronie wyrywanej ósemki było już dużo lepiej. Szwy mam nierozpuszczalne.
  • Odpowiedz
@boyka13 chyba jeszcze nie zupełnie, chociaż myślę że jest lepiej z dnia na dzień. Płucz dentoseptem ale nie przesadzaj. Ja na początku plukalem wystudzonym naparem z szałwi. Jedz druga stroną mimo, że nie boli. Jeżeli nie krwawisz zacznij myć wszystkie zeby. Myj język. Myślę że po dwóch tygodniach nie powinieneś mieć żadnych objawów, dyskomfortu związanego z ekstrakcją.
  • Odpowiedz
@piniodz26: Robię tak ,od początku minely 4 dni a ja już nie jestem spuchnięty , tylko dlaczego to śmierdzi. czyżby skrzep/i cala wydzielina /krew któa pod nim jest wydaje taki zapach eh
  • Odpowiedz
@fiman: Nigdy nie dopuściłem do sytuacji żeby mieć zaawansowaną próchnicę, myję zęby po każdym posiłku a jeśli nie mam jak użyć szczoteczki(praca) to płucze zęby płukanką . Lepiej dbać niż potem po tysiaku wydawać.
  • Odpowiedz
@boyka13 jeżeli opuchlizna schodzi, nie boli, nie krwawi nie masz czym się martwić. Gdybyś miał stan zapalny, zakażenie czy tam cokolwiek to byś nie wytrzymał z bólu.
  • Odpowiedz