Wpis z mikrobloga

Dziś otwarto Warszawę Główną i w ten sposób mamy jedyne w Europie miasto, które ma cztery główne dworce miejskie o tej samej znaczeniowo nazwie: Warszawa Centralna, Warszawa Główna, Warszawa Śródmieście i Warszawa Śródmieście WKD

Gratulacje i powodzenia dla przyjezdnych

#kolej #warszawa #heheszki
KalmukzKalmucji - Dziś otwarto Warszawę Główną i w ten sposób mamy jedyne w Europie m...

źródło: comment_1615747420BTIkrkogGBftIforowNSr4.jpg

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KCPR: Panie, to jest Poznań, tego nie ogarniesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Btw, obrazek nie pokazuje dworca letniego, na którym raz wysiadłem i byłem zdziwiony, gdzie ja jestem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dworzec wygląda inaczej, inna nazwa, ale stacja końcowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Hardporecorn: co ciekawe nieświadomy turysta idąc od strony Ronda Kapniera może ten dworzec letni minąć / zignorować żeby dopiero na "nowym" dworcu dowiedzieć się że ma odjazd z letniego, bo po drodze nie ma żadnych tablic informacyjnych.. mało też osób kupuje bilety na letnim gdzie jest normalna kasa i stoją w kolejkach na nowym

@Polankowicz: ale z ciebie buc, czarnolisto
  • Odpowiedz
@Hardporecorn: w tej lokalizacji był faktycznie dopiero od 1945, ale zastąpił dworzec, który powstał w 1938 i stąd też jego nazwa ;)
może faktycznie zbyt skrótowo to napisałam :)
  • Odpowiedz