Wpis z mikrobloga

@Kalmuk_z_Kalmucji: przyjedź sobie do Krakowa to zobaczysz taki rozpierdziel w nazywaniu przystanków, że cztery dworce w Warszawie już Cię nie będą dziwić xD Przystanek "Dworzec Główny" kilkaset metrów od dworca, przystanek "AGH" naprzeciwko Uniwersytetu Rolniczego, przystanek "Dobrego Pasterza", podczas gdy ulica ma ze 2 kilometry i jest na niej jeszcze kilka innych przystanków, a to tylko niektóre przykłady.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@ortofosforan:
Dworzec Główny - zobacz sobie gdzie jest przyjastanek, a gdzie był dawniej budynek dworca. No i sama nazwa została zmnieniona (na Teatr Slowackiego XD), więc i tak dawno i nie prawda
  • Odpowiedz
@Bujak: a dobra, myślałem, że zmienili nazwę tylko jednego czy dwóch, a ten od strony placu przed galerią to dalej "Dworzec Główny". Tak czy siak przez kilka lat dworca przy placu już nie było, a przystanek to dalej był Dworzec Główny.
  • Odpowiedz
heh przynajmniej te dworce są w różnych lokalizacjach, Poznań ma 4 dworce obok siebie (tzw. nowy, stary, zachodni i letni) a numeracja peronów to dopiero wyzwanie, lepiej nie pomylić 4a z 4b ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@hu-nows: OCIEHUI znowu przypomniałem sobie jak tam latałem po tych peronach jak zmienili w ostatniej chwili peron na który wjeżdżał mój pociąg. I potem już zawsze czułem stres czy znowu się
  • Odpowiedz
gdyby jeszcze główny Warszawa Centralna..w stolicy, wygląda jak dworzec. A konkretnie chodzi o parking :D jedno małe gówienko zawsze zapchane, drugie dopiero niedawno znowu otwarte (bo przez wiele miesięcy nowy właściciel nie chciał udostępniać) - co nie zmienai faktu, żę to drugie to też małę zapchane gówienko. Żenujące. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Niech zgadnę... 4a to poczatek a 4b to koniec? Przecież tak jest wszędzie na świecie zrobione i tylko debil nie ogarnie xD


@KCPR: Nie, to kompletnie inne perony. I z tego, co pamiętam, to nawet nie są obok siebie.

ale wiesz, że ten dworzec ogólnie powstał w 1938?


@absinth: Mylisz z Dworcem Głównym o tej samej nazwie, zniszczonym podczas wojny, który istniał w okolicach aktualnego Dworca Śródmieście. Ten był wcześniej
  • Odpowiedz
Letni to akurat wypadało by wiedzieć co to jest


@Polankowicz: powiedz to każdemu zdezorientowanemu turyście, wypadałoby by, dobre

Niech zgadnę... 4a to poczatek a 4b to koniec


@KCPR: wiadomo, tyle że w razie pomyłki czeka cię 10 minut marszobiegu z walizami po 5 rodzajach nawierzchni, taka odległość, te perony nawet nie są obok siebie
  • Odpowiedz
@Kalmuk_z_Kalmucji: W ogóle Warszawa ma dziwne nazewnictwo przystanków. Przeważnie nazwa jest od jednej ulicy, a jak jest w obrębie skrzyżowania to 4 przystanki maja taka sama nazwę i nie raz chodziłem w koło żeby znaleźć ten właściwy.
  • Odpowiedz
@hu-nows No właśnie widać braki w nauczaniu. Ta nazwa pojawia się na historii na poziomie podstawowym w szkole średniej.

Zresztą jak się planuje podróż to się sprawdza takie rzeczy. Mapka Poznania Głównego to 2 minuty szukania w wyszukiwarce.

Już pomijam fakt, że "stoi na dworcu letnim przy peronie 4b, który jest przedłużeniem peronu czwartego". Na peronach masz czytelne drogowskazy i schematy, a rozkłady są układane tak by jak najmniej pociągów musiało stamtąd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bagietka997: To się nazywa zespół przystankowy i to całkiem normalne rozwiązanie w Polsce i na świecie. Od tego masz mózg lub jedną z X aplikacji żeby ogarnąć gdzie będzie Twój przystanek na podstawie tego, w którą stronę chcesz jechać.
Gorzej z tramwajami, bo zdarzają się miejsca, w których tramwaj w jedną stronę jedzie z trzech różnych, ale tam z kolei są strzałeczki przy numerkach linii (ew. musisz wiedzieć z kolei skąd
  • Odpowiedz
no tylko, że Warszawa Główna nie pełni funkcji głównego dworca. Znaczy wiem, że to żart, ale ja nie mam poczucia humoru.


@zwei: nie chodzi o to co pełni funkcję głównego, a co nie. Chodzi o to, że jak jesteś pierwszy raz w Warszawie i chcesz jechać na główny, w sensie największy i najważniejszy dworzec w Warszawie, i zobaczysz w Google Maps "Warszawa Główna" albo powiesz tak taksówkarzowi, to potem kończysz gdzieś
  • Odpowiedz
@Kalmuk_z_Kalmucji:
W Wałbrzychu od tego roku są następujące dworce: Wałbrzych Główny, Wałbrzych Miasto, Wałbrzych Centrum. Natomiast najbliżej Rynku leży dworzec Wałbrzych Fabryczny. Większość pociągów zatrzymuje się na wszystkich z nich.
  • Odpowiedz