Wpis z mikrobloga

Może ktoś był ostatnio lub mieszka w #madryt i mógłby powiedzieć jak się mają tyrystyczne sprawy?

Ponoć bary puby do 22, bo od 23 godzina i trzeba być już w domu, dyskoteki zamknięte, ale jak sprawa z jakimiś muzeami?

Ogólnie bardzo drogim miastem jest Madryt dla turysty? W sensie jakieś jedzenie na mieście, komunikacja, zwiedzanie, bo pewnie wstyd, ale nigdy nie byłem

I kwestia testu, ponoć są rt lamp możliwe, a są tańsze od tych pcr tylko jakoś mało info można o tych testach znaleźć

#hiszpania #podrozujzwykopem #podroze
  • 4
@sked Nie wiem czy są teraz muzea normalnie otwarte, ale jak byłam w Madrycie przed pandemią, to można było przycebulić przychodząc na godz, kiedy jest za darmo. Co do jedzenia, to polecam El Tigre Sidra bar, można tam dużo i tanio zjeść
Ponoć bary puby do 22


do 23

jak sprawa z jakimiś muzeami?


zależy od muzeum, wiem że część się otworzyła

W sensie jakieś jedzenie na mieście


zależy od miejsca ;d kebsa możesz zjeść za 4, burito za 8 albo iść do restauracji i zapłacić 30

komunikacja


wydaje mi się że dość tania jak na stolice kraju, np metro 12€ za 10 przejazdów. Ale dużo takich turystycznych miejsc jest dość blisko siebie, więc
Ja wybieram się za dwa tygodnie (jeśli test mi wyjdzie negatywny, bo pod koniec lutego covida miałam). Robię RT Lamp, bo nawet na stronie rządowej Hiszpanii masz info, że to akceptują. Nie wiem skąd jesteś, ale w Warszawie test RT Lamp robi Centrum Damiana. Ogólnopolsko to Medicover też. Cena to 250 zł.

Polecam Ci kanał z linku, Polak mieszkający w Madrycie pokazuje życie tam. Film jest z lutego, ale na Instagram wrzuca