Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Drogie Mirki, niespokrewniona ze mną znajoma z Niemiec chce wspomóc mnie w trudnej sytuacji życiowej, i może mi przekazać większą sumę pieniędzy (po przeliczeniu około 90 tysięcy złotych). W jaki sposób powinna to zrobić, abym nie musiała płacić podatku od otrzymanej darowizny (mieszkam w Polsce)? W Niemczech kwota do 20,000 euro jest podobno wolna od podatku, więc po jej stronie nie będzie problemu. Mam na myśli legalne i przejrzyste rozwiązania, użycie kryptowalut raczej odpada.

Mam nadzieję, że mnie rozumiecie. Wolałabym już podzielić się pewnym procentem kwoty na rzecz skutecznie pomagającej ludziom fundacji niż dokładać do tak fatalnie rozplanowanego budżetu... Z góry pięknie Wam dziękuję za sugestie! #pytanie #podatek #podatki #finanse #pieniadze

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #604cfc2f4fe83c000a904527
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Drogie Mirki, niespokrewniona ze mn...

źródło: comment_1615706018rjFwd7ocWUzOgOJEqzp1Fk.jpg

Pobierz
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: z tego co pamiętam, to jeśli darowizna jest podpisana (dokumenty) w Niemczech, to nie musisz tu nic płacić, ale głowy nie daję. Generalnie jak zapakujesz w torbe i sama przywieziesz, to nikt tu do tego nie dojdzie, chyba, ze kupisz samochod, mieszkanie czy coś... Te rzeczy kup ze srodkow swoich a te 90 tys wydawaj na bieżace wydatki (płać gotowką w sklepie itd). No i nie mozessz ich wpłacić na
@AnonimoweMirkoWyznania: znajdź fundację, która wyda tę kasę na ciebie w ramach swoich celów statutowych. Dobrze ustawiona fundacja nie zapłaci podatku od takiej darowizny albo zapłaci dużo mniejszy. Pewnie wezmą jakiś % za taką operację, ale będziesz do przodu. Tylko musi to być ktoś zaufany.

Ogólnie to #!$%@?ć krętaczy podatkowych. Zawsze sobie myślę, że zapłaciłbym trochę mniej do fiskusa, gdyby nie takie cwaniaczki jak ty.