Wpis z mikrobloga

#macbook #apple

Co byście wybrali Mirasy i dlaczego? Budżet to max 8k

Przeznaczenie to programowanie i użytek codzienny, a czasami zagranie w grę, ale to w przypadku obu ten sam procesor, więc i osiągi poza chłodzeniem powinny być podobne.

Z góry dzięki za podpowiedzi :)

Co byście wybrali?

  • MacBook Pro M1 8GB RAM 512GB SSD za 6400 27.1% (23)
  • MacBook Air M1 16 GB RAM 1TB SSD za 7600 47.1% (40)
  • Czekać na lepszą opcję na macbooka pro na dniach 25.9% (22)

Oddanych głosów: 85

  • 40
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@korbuzz: W pracy mam Pro 15 z touchbarem i jest on faktycznie gadżetem, w dodatku mało użytecznym. Przynajmniej ja tak miałem, że parę razy się nim pobawiłem i się znudziłem. Dla mnie, jego jedyną zaletą było to, że szybciej można zmienić jasność ekranu w pełnym zakresie (bo prz stopniowej zmiana nie ma różnicy).

A czasem przeszkadzał bardzo, parę razy wyszedłem z meetingu, bo przez przypadek musnąłem "przycisk" od przeładowania strony.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Azbestorro: Dawniej mówiłem dokładnie tak samo, w dodatku tylko Linuks.

Trochę postarzałem się (nie powiedziałem, że dojrzałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)), trochę poużywalem MacBooka w pracy i zmieniłem zdanie. Serio, w tej cenie, MacBook nie ma konkurencji, a przynajmniej nie bez jakiegoś kompromisu w kwestii ekranu/wydajności/touchpada/baterii, czy nawet dźwięku
  • Odpowiedz
@korbuzz: 1TB dysku? Na co ci to? Do pracy aka programowanie nawet nie wiem czy ci potrzeba 512. Co innego pamięć RAM. Tutaj zależy co robisz... 16Gb to obecnie trochę mało. Ale jeśli to dla ciebie jest OK to bym brał podstawowego macbooka AIR z 16Gb RAM + apple care.
Air ma ciekawszą konstrukcje - klawiatura pod lekkim kontem, fajniej się pisze. Brak wentylatora to nawet plus bo jest cichszy
  • Odpowiedz
  • 0
@Korges: Nowsze wersje air mają 8 rdzeni na gpu tak samo jak pro. Co do pamięci to patrzę na 1tb przychylniej ze względu na chęć posiadania maca i windowsa w jednym, co wiąże się z postawieniem wirtualki, która też swoje zajmuje, a gdybym chciał zagrać w grę na windowsie, na przykład takiego CP2077, to już chyba jakieś 60GB idzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Korges: I tutaj też kwestia 16gb ram jest raczej wystarczająca, bo pamięć jest połączona z prockiem itd, a w razie jakichś jednorazowych mocno obciążeniowymi testów zawsze dochodzi swap
  • Odpowiedz
@korbuzz: Serio chcesz grać sprzętowo na laptopie w CP2077? To już nie lepiej odpalić geforce now? Przy developerce, IDE + docker z kilkoma obrazami (+ kubernetess) + przeglądarka i gwarantuje ci że 16Gb wyparuje ci w mgnieniu oka. Sam się zastanawiałem nad AIR'em ale dla mnie RAM to kwestia kluczowa. 24Gb to takie minimum
  • Odpowiedz
@korbuzz: jak głupi. Ja mam 8 GB i jednego dnia się pobawiłem w swapowanie kolejnych 8GB to 400 GB mi zapisało na SSD w ciagu 6-8 godzin. Wyłączyłem teraz swapa i wali mnie to. To musi być jakiś błąd softwarowy.
  • Odpowiedz