Wpis z mikrobloga

@xWiteQx: Jeśli wyjdzie że po śmierci jest nic (brak czasu i przestrzeni) To ludzie zaczną przywiązywać większą wagę do tego co robią w życiu
Natomiast jeśli wyjdzie że jest jakiś raj czy respawn to według mnie będzie katastrofa. Po co się starać skoro albo będę żył wiecznie w kilku wcieleniach albo i tak będę w stanie szczęścia/zadumy czyli opis nieba według katolicyzmu
@Rustyyyy: Myślę, że jeśli okaże się, że faktycznie jest nic, po prostu wyłączasz się i game over, to owszem, zaczną doceniać bardziej, ale jednocześnie pojawi się mega strach i każda śmierć na zasadzie leżysz na łóżku i umierasz będzie koszmarem
Z drugiej strony, jeśli powiedzmy przykładowo okaże się, że po śmierci rodzisz się jako np inny człowiek w innym miejscu, wśród innych ludzi itd, no to w sumie przez pewien czas
@xWiteQx: Wiadomo na dzień dzisiejszy to są gdybania mówiąc nic mam na myśli Brak czasu i przestrzeni a tego ludzki umysł nie jest w stanie sobie wyobrazić podobnie jak 4 wymiaru przestrzennego
Mówiąc katastrofa w drugim wariancie miałem na myśli to ze po co np ciężko pracować na jakiś sukces skoro i tak w dłuższej perspektywie nic to nie znaczy. Wyobraź sobie b=jak by wyglądał świat w którym ambicje są rzadkością.
Rustyyyy - @xWiteQx: Wiadomo na dzień dzisiejszy to są gdybania mówiąc nic mam na myś...
@xWiteQx: Sądzę, że nauce nigdy nie uda się dowieść, co się dzieje z ludzką duszą/świadomością po śmierci fizycznej. Podobnie z resztą jak w przypadku praprzyczyny powstania wszechświata. Dla jednych teoria Wielkiego Wybuchu implikuje istnienie Boga, dla innych nie i spór wciąż jest nierozstrzygnięty. Sądzę, że podobnie będzie z tą kwestią.
@TantnisKrzyzowiaczek: Tak więc czy pytanie co było przed wielkim wybuchem ma sens?
Równie dobrze można zapytać jak wyglądało GTA V w 2000r.
Innymi słowy dzisiaj takie pytania mają tyle sensu co pytanie o fizykę kwantową w średniowieczu
@Rustyyyy: To, że nie było czasu nie wyklucza istnienia przyczyny Wielkiego Wybuchu. W trakcie WW powstał czas i przestrzeń, a WW mógł być stworzony przez istotę/zjawisko/skutek istnienia procesów będących poza czasem i przestrzenią, niezależnych od nich
Chociaż są głosy, że czas i przestrzeń istniały także przed WW ¯\_(ツ)_/¯
@TantnisKrzyzowiaczek: @Rustyyyy:
A co powiecie na to:
Kiedyś zastanawiałem sie, czy my aby na pewmo wiemy co jest nad tym niebem i czy aby na pewno istnieje coś takiego jak kosmos/wszechświat, itd. Ostatnio oglądałem filmik, w którym gość na podstawie swojej wiedzy z różnych źródeł przedstawił, że ludzie miewają wątpliwości czy aby na oewno ktokolwiek wylądował na księżycu. Padały nawet teorie, że te wszystkie filmiki, transmisje na żywo z kosmonautami
@Rustyyyy: Wiadomo, że Ziemia jest wklęsła. Dowodem na to jest fakt, że buty ścierają się na piętach i palcach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xWiteQx: Co do istnienia wszechświata, naszego układu planetarnego i Księżyca mamy szereg dowodów zbieranych przez różne cywilizacje na przestrzeni wieków. Nie sądzę, żeby tak wielu ludzi mogło utrzymać jakiś spisek w tej sprawie. Z resztą po co.
Jeśli chodzi o lądowanie na Księżycu,