Wpis z mikrobloga

Część Mirki, chcę kupić używanego #macbook, nigdy nie miałem takiego lapka, totalnie nie znam tego systemu. Przeglądam OLXa i w cenie do 2k PLN widzę mniej więcej takie lapki, lata 2012-15, procki i5 ok 2ghz, ssd 128gb i 4/8gb ramu. Wiadomo, różne konfiguracje, różne ceny, ale maks próg to 2k. I teraz pytanko do Was, czy takie 8gb RAMu wystarczy na dzień dzisiejszy jak będę chciał korzystać z Maca do prac biurowych/uczelnianych z ewentualnym wykorzystaniem programów graficznych/do montażu wideo? Znajomy mówił, że 16gb RAMu minimum ale to już ceny się robią zawrotne i przebijają próg 2k PLN. Chciałbym dorwać używkę do 2k PLN, da radę coś w tym przedziale dorwać czy jednak muszę się wykosztować na lepsze konfiguracje? #komputery #apple
  • 9
@fan_comy: Rok temu to jeszcze się opłacało kupić maca pro 5.1, którego tanio można rozbudować i ma się świetną stację graficzną, teraz powoli przestaje to mieć sens aczkolwiek pewnie i ceny poszły w dół. 8gb do grafiki to zdecydowanie za mało. W miarę sensowny z MacBooków będzie pro 15" czterordzeniowy ale też z 16gb ramu, potem to już wersje w nowych obudowach kij wie dlaczego mocno trzymające cenę a jakościowo przepaść.
  • 0
@MechanikIMIR kolega, który jest programistą kupił Maca jako dodatkowy komputer, właśnie używany z 2015 roku, 8gb ramu i mówił, że do takich codziennych spraw jak jakiś Youtube czy programy biurowe to wystarcza tylko by RAMy na 16gb zamienił jakby mógł. Bardzo zachwalał system operacyjny, że Mac>Windows itp.
Stąd ta inspiracja by kupić pierwszego w życiu Maca, a na nowy sprzęt mnie nie stać bo te najnowsze Maci to potrafią ponad 10k kosztować
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fan_comy: Wg mnie nie ma za bardzo sensu, to są już jednak bardzo stare Maki. Po tym, jak Apple wypuścił łapki z M1, to inne opcje stały się dużo mniej atrakcyjne.
W tym zakresie cenowym, szukałabym jakiegoś nowszego sprzętu z Windowsem i polował na okazje na pepperze. Z jednym zastrzeżeniem - porównywalnej matrycy z pewnością nie znajdziesz - więc z tymi programami graficznymi może być ciężko
sprzedałam niedawno za 2k MBP pro 15cali late 2013 16gb, i7. Wszystko śmigało bardzo sprawnie, używany był do programowania z 2 monitorami 2k. Dlatego do casualowego używania mogę śmiało polecić. Wolałbym używanego MBP z 2013 niż szrot z win10 bo za 2k nic nowego sensownego nie kupisz z takim ekranem, wykonaniem i zoptymalizowanym systemem pod hardware