Wpis z mikrobloga

Miraski spod #iot #informatyka i #automatyka.
Dorosłem do tego, żeby część czasu przeznaczyć na automatyzację w domu, na razie zaczynam od monitoringu, czyli termometry i higrometry (jedynej słusznej xiaomilepsze) spięte z ESP32 bo BLE. Z tym, że mam pewien dylemat a im dłużej czytam tym głupszy jestem.
Maszynka na jakiej to będę stawiał to Terminal Dell Wyse Z90D7 Zx0 AMD G-T56N.
Co jako system? #homeassistant czy #domoticz?
No i co pod spodem jako system? Waham się pomiędzy #debian a #centos - pewnie stream. Oba systemy znam dobrze.
Docelowo będę tego używał do sterowania piecem protokołem OpenTherm, monitoringu zużycia prądu, wody i gazu, pewnie jakieś sterowanie światłami (włączniki Tuya), bramą, zapewne też finalnie podepnę do tego czujniki PIR w domu.
Pomożecie?
  • 5
@wykopek_n: Ja bym szedł w ESPHome + HomeAssistanta.
Co do distro to chyba Debian jest jedynym oficjalnie wspieranym distro przez supervisora. Na innych też się da postawić bez większych problemów, ale potem np przy aktualizacjach trzeba odrobinę kombinować.
@wykopek_n: hassio + proxmox, nie wiem jak z wirtualizacją na dell wyse ale już raz twórcy hassio porzucili linuxa jako ten jedyny system i dodatkowo całkiem niedawno wypuścili swoje hardware i tak naprawdę nigdy nie wiadomo czy tego nie zrobią ponownie.