Wpis z mikrobloga

@Karling: zdrowia życzę, miałam pół roku temu i tak przechodziłam subiektywnie oceniając w stopniu umiarkowanym, nie było ciężko, bo obyło się bez szpitala, ale lekko też nie było

  • Odpowiedz
@PanBulibu: @TgcRap4: 38.5/39 ciągłej gorączki która czasami spadnie ale tylko na chwile, zatkany nos. ciągły ból głowy, nie mogę powiedzieć zdania bez umierania z kaszlu, boli mnie każda kość/część ciała.
  • Odpowiedz
@tangerine_: Zbijam ibupromem i czymś na P nie pamiętam. Co do saturacji to kupiłem dzisiaj taki dyngs na palca co sprawdza saturacje i puls i fajne ustrojstwo. Czy soki się liczą do picia :P?
  • Odpowiedz
@Karling: nie pij i nie jedz niczego co powoduje podwyższenie poziomu cukru we krwi. Podwyższony cukier we krwi i wyrzuty insuliny upośledzają działanie układu immunologicznego.
  • Odpowiedz
@Karling: Zbijanie gorączki gdy jest dużo niższa od 40C już po 2 dniach uważam za proszenie się o ciężki przebieg. Gorączka to mechanizm obronny organizmu, wyłączając ją zmniejszasz szanse. Drugim błędem jest zażywanie samemu kortykosterydów wziewnych.
  • Odpowiedz
@Morthgar: wszystko co się zje i strawi powoduje podwyższenie poziomu cukru we krwi, więc co mu radzisz, żeby się głodził? xD Napisz raczej żeby nie jadł słodyczy w chorobie, albo posiłków bardzo obfitych w węglowodany, nie pił soków owocowych ani coca coli to przyklasnę. Zwykła czysta woda albo mocna herbata czarna najlepsza.
  • Odpowiedz