Wpis z mikrobloga

tl;dr
W nowych Ultraboostach odznaczają mi się duże palce u stóp i boję się, że za kilka miesięcy siatka się przetrze i wyrzuce kasę w błoto (dwie pary Vansów mi się przetarły w taki sposób)

Siemka

Na ostatniej promce z Zalando kupiłem swoje pierwsze Ultraboosty. Zgodnie ze stroną, model nazywa się "Adidas Performance Ultraboost DNA Unisex - Sneakersy niskie". Kiedy założyłem je na stopę, to okazało się, że dosyć mocno opinają stopę i widzę swoje duże palce jak przebijają się przez siatkę. Jak wyczytałem, to dosyć normalne zjawisko, bo mają przypominać skarpetkę.

Mam pytanie do ludzi, którzy używają Ultraboostów już jakiś czas - czy ta siatka mi się nie przetrze na wylot za parę miesięcy? Mam w planie je używać do chodzenia, nie do biegania.

Nie będę ukrywał, że trochę szkoda mi je oddawać, bo zapłaciłem 336 zł, a od jakiegoś czasu chciałem mieć UB. Do tej pory używałem Air Maxów, ale już w drugiej parze pękła mi poduszka pod piętą i nie przyjęli mi reklamacji, więc nie chce wydawać 400 - 500 zł na buty na jeden sezon.

Dodam, że w obu parach Vansów jakie miałem, to po około dwóch sezonach pod dużym palcem jednej stopy robiła mi się dziura w cholewce (a po jednym sezonie miałem wyczuwalne przetarcie) i stąd moje wątpliwości. W Air Maxach 90 SE po dwóch sezonach mam wyczuwalne przetarcie, ale niewidoczne z zewnątrz.

#adidas #streetwear #modameska
FrozenBrainsTellNoTales - tl;dr 
W nowych Ultraboostach odznaczają mi się duże palce...

źródło: comment_1615563877zVzSE9fumaTe9foIVMAEGl.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@FrozenBrainsTellNoTales Mi kiedyś w UB przetarł się materiał przy palcach, bo zahaczyłem o płytę chodnikowa która wystawała. Oddałem do szewca, przy palcach od wewnątrz podkleil skórę i wytrzymały z 2/3 sezony i nadal używam gdzieś przy domu.

A tak to nigdy w żadnych UB palec się nie przebił.
  • Odpowiedz
@SpaVTiVi: Szczerze mówiąc, to się zastanawiałem nad tym czy jeszcze przed sezonem ich nie zanieść do szewca, żeby mi podkleił jakiś kawałek skóry w miejscu dużych palców. Tylko minus jest taki, że ewentualna reklamacja już pewnie nie będzie wchodziła w grę. No i możliwe, że kształt buta się zmieni przez to klejenie.
  • Odpowiedz