Wpis z mikrobloga

Cześć.
Mam plan kupić jakiś amatorski zestaw do detailingu. Dorywczo zajmuje się autohandlem (tanie auta do 5k, często tysiąc, dwa).
Pomyślałem że fajnie byłoby chociaż trochę odświeżyć moje auta, wiadomo że ludzie dużą uwagę przywiązują do wyglądu wizualnego.
Na początek chciałem kupić coś czysto amatorskiego, z czasem jak mi się spodoba i będą widoczne efekty to konkretniej podejdę do tematu. Co sądzicie o takim zestawie z Allegro?

https://allegro.pl/oferta/adbl-profesjonalne-kosmetyki-samochodowe-zestaw-10011913656

Sprzedający ma dosyć dużo ogłoszeń, mógłbym dodatkowo dokupić inne przedmioty. Co by mi się jeszcze przydało?
Glinka, jakieś rękawice/ściereczki, zapachy/perfumy? Jakiś wosk/Quick detailer? Coś do czyszczenia tapicerki?
Na razie nie podejmuje tematu polerki, bo nie mam o tym pojęcia, muszę trochę poczytać.

Z góry dzięki za jakiekolwiek porady.

#detailing #adbl
  • 9
  • Odpowiedz
@sterydziarz132: Mireczku - to wszytko są małe opanowania. Starczy Ci to na 3 samochody.

1. Oprysk/piana - Citrus foam od clen tech
2. Mycie zasadnicze - też może być od Clen Tech
3. Felgi - Prix od Tenzi lub Alu strong (kwas ostrożnie z nim)
4. Adbl SSW jako zabezpieczenie i świecenie się lakieru - dajesz trochę na mokry lakier i wycierasz.

To jest zestaw szybko i tak see. Na bogato
  • Odpowiedz
@sterydziarz132: Z akcesoriów/narzędzi: masz jakąś myjkę ciśnieniową? Pianownicę do myjki? Odkurzacz? Oprócz tego przydadzą się 2 wiadra z separatorem brudu, rękawica mikrofibrowa do mycia, duża mikrofibra do osuszania i mikrofibra waflowa do szyb.

Z kosmetyków, zestaw który wstawiłeś na początek jest ok, brakuje mi tam chyba tylko jakiejś piany aktywnej do mycia wstępnego (nie jest to niezbędny element acz bywa pomocny) i czegoś do szyb.

Jak chcesz woskować bez polerki to
  • Odpowiedz
@sterydziarz132: Przy samochodach o wartości granicznej 5 000 zł radzilibyśmy odpuścić ADBL i wziąć coś bardziej ekonomicznego jak RRC. Tak aby to się kalkulowało. Na początek dwa wiadra, separator brudu oraz szampon samochodowy. Jeżeli posiadasz myjkę ciśnieniową to piana aktywna. Poza tym ekonomicznie wyjdzie APC o szerokim zastosowaniu. Interior Cleaner wychodzi drogo, z 500ml APC uzyskasz 5l produktu. Za pomocą APC dasz radę wyczyścić zarówno plastiki wewnątrz jak i na zewnątrz
  • Odpowiedz
@Foxio: a jeśli chodzi o auta, to da się ale ciężko znaleźć cos konkretnego. Jeśli chodzi o ogłoszenia (olx i marketplace) to ciezki temat, bo większość ogłoszeń jest przetrzepana przez handlarzy którzy siedzą z telefonem w ręku i co jakiś czas odświeżają ogłoszenia. Często widzę nowe ogłoszenie wystawione np. 30min temu, ale gdy dzwonie to już jest zarezerwowane lub nieaktualne. Na drugi dzień auto wystawione tysiąc lub dwa tysiące drożej po
  • Odpowiedz