Wpis z mikrobloga

#ecommerce

Szykuje się do otwarcia sklepu, na razie robię research. Utknąłem na opakowaniach do wysyłki. Przeglądam ofertę - spoko, mam potencjalnego producenta, ale robi się problem po mojej stronie... Asortyment w różnych rozmiarach; od 8cm szerokości do 60cm, wysokość 10cm-100cm. Na razie 70 pozycji, w przyszłości kilkakrotnie więcej. Jak najlepiej ogarnąć sobie temat pakowania rzeczy do wysyłki? Nie chciałbym zamawiać 30 rodzajów kartonów tylko maksymalnie 4-5 i więcej wypełniacza wrzucać. Ktoś z Was się borykał z tym? Jak najlepiej określić w jakie wymiary iść, jak to rozwiązać żeby się "nie #!$%@?ć"?

Jak wszystko ruszy i asortyment będzie się rozszerzał chciałbym mieć też możliwość (np. W arkuszach google) by po dodoaniu pozycji i jej wymiarów funkcja (no właśnie, robię filmy a nie excela więc kolejne pytanie to jaka funkcja xd) określała mi predefiniowany karton

Generalnie mam wrażenie że chce dokonać niemożliwego ale zaryzykuję xd
  • 12
@Wychwalany może nieco odsłonię karty... Producentem jest moja różowa, a rzeczy które robi to taka domowa manufaktura różności. Stąd te rozwalone wymiary. Wyrzucanie pozycji nie ma sensu zwłaszcza, że robi to z zamiarem sprzedaży.
@KranikSpolski: no to tak jak powiedziałeś, pogrupuj sobie produkty na te 4-5 rodzaje kartonów i zrób podział:

a) kartony o wymiarach 30x40x50
- produkt a
- produkt b
- produkt c
... itd.

leć z nadwyżką wymiarową i wypełniacze, raczej nie jesteś pierwszy, problem z nieregularnymi kształtami to wciąż wielki problem dla największych graczy, gdzie wysyłają głównie "powietrze"

Potem to sobie optymalizuj, bo tak jak napisał @Sl_w_k_1 prawdopodobnie część produktów będzie
@KranikSpolski: no to tak jak powiedziałeś, pogrupuj sobie produkty na te 4-5 rodzaje kartonów i zrób podział:


a) kartony o wymiarach 30x40x50
- produkt a
- produkt b
- produkt c
... itd.

Właśnie to rozkminiam ale raczej będę musiał wykazać trochę powietrza na początku. Musi mi się wyklarować co "chodzi" najlepiej

Inna kwestia czy w ogole potrzebujesz kartony i nie lepsze np. byłoby zabezpieczenie w folie + foliopak?


Jest trochę
@Pienio69 no niby taaak, ale to w dalszym ciągu rozbija się o kartony, które tak czy siak muszę kupić :D

Zaraz biorę te swoje 70 pozycji i dopasowuje kartony od producenta i liczę ile moich pozycji pasuje gdzie pasuje. Inaczej nie wiem jak to odsiac i posegregować