Wpis z mikrobloga

Miruny czekamy już z żoną prawie dwa lata na mieszkanie, zarezerwowane w dniu rozpoczęcia sprzedaży (już trwała budowa), ale że budynek wysoki, to trochę to trwa, choć zgodnie z harmonogramem budowa kończy się maju. Współpracowaliśmy rok temu z projektantką wnętrz nad projektem zmian lokatorskich żeby maksymalnie uprościć proces wykończenia (uniknięcie ciężkich robót na tym etapie), a teraz trwają prace nad samym szczegółowym projektem wykończenia.

Powiem wam, że dopóki nie dostaliśmy pierwszych wizualizacji, to tak na spokojnie do tego podchodziłem bo własne mieszkanie to ciągle wydawał się odległy temat. Teraz natomiast czekam na ten odbiór kluczy jak dziecko na 24.12, gdy już wiem, jak za mniej więcej pół roku będzie moje M wyglądało.

Wizualizacje dostaliśmy już jakiś czas temu, ale teraz projektantka opublikowała je również na swojej stronie, więc już mogę się z lekka uzewnętrznić. Chcieliśmy z żoną coś, co będzie wyglądało klasycznie, ale elegancko. Coś, co może nie będzie w 2021 robić jakiegoś piorunującego wrażenia, ale jednocześnie nie wyjdzie z mody. Wersja finalna myślę, że będzie pokrywać się w ogromnym stopniu z renderami bo oczywiście te wszystkie modele mebli, lamp itd. mają swoje odpowiedniki dostępne do kupienia w sklepie. W całym mieszkaniu z oryginalnej "wizji" dewelopera na 71m2 ostała się jedna ściana, więc ingerencje na etapie zmian lokatorskich były bardzo duże (włącznie z poszerzaniem hallu o 10 cm kosztem nawet ściany nośnej, ale deweloper i wszelkie nadzory się na to zgodzili bo to ostatnie piętro).
Link do strony strony pracowni projektowej Proste Wnętrze: https://www.facebook.com/prostewnetrze/posts/1841314339379106

W przyszłości pod tagiem #mieszkaniedrmscp będę publikował zdjęcia z samych prac wykończeniowych i jakieś zestawienia kosztów. Gdyby kogoś to interesowało to zapraszam. Zakładamy, że zmieścimy się w 2200-2300 zł za m2.
#mieszkanie
Drmscape2 - Miruny czekamy już z żoną prawie dwa lata na mieszkanie, zarezerwowane w ...

źródło: comment_1615553422GLuEEWJpASovkoe7NBvBDZ.jpg

Pobierz
  • 19
@Drmscape2: Z doświadczenia powiem, wizualizacja swoje, projekt swoje a wykonanie i tak inaczej. Osobiście powiem, że zastanów się czy na pewno chcesz płytę meblową na ścianie i nad tym co kładziesz na podłodze. I odradzam lodówkę do pełnej zabudowy. Są po prostu mega małe i dużo droższe niż normalne.
@Drmscape2: wow. ile wy zrobiliscie na tych 71m2 pokoi? bo salon z kuchnia to wyglada jak w mieszkaniach 2 pokojowych majacych 45 metrów. Już na etapie wizualizacji widac ze trzeba sie poruszac slalomem, a jak dojdzie do normalnego funkcjonowania i jakies dodatkowe rzeczy się pojawią to w ogole bedzie ciekawie :) a ta wyspa z plecami od kanapy to bardzo oryginalny pomysł z użytkowego punktu widzenia.
zastanów się czy na pewno chcesz płytę meblową na ścianie i nad tym co kładziesz na podłodze. I odradzam lodówkę do pełnej zabudowy. Są po prostu mega małe i dużo droższe niż normalne.


@seta1991: Płyta meblowa na ścianie ma za zadanie ukryć kable od szafki rtv do telewizora. Niestety jest żelbet w ścianie nośnej, więc nie wkujemy tunelu. Co do lodówki to tak, zastanawiałem się i stwierdziliśmy, że z lodówką będzie
polecam zrobić wyższe plecy w wyspie kuchennej. Nie będą rzeczy spadać na kanapie. Również przy czyszczeniu


@stassma: A to cenna uwaga, rzeczywiście można podnieść plecy wyspy o parę cm.

wow. ile wy zrobiliscie na tych 71m2 pokoi? bo salon z kuchnia to wyglada jak w mieszkaniach 2 pokojowych majacych 45 metrów. Już na etapie wizualizacji widac ze trzeba sie poruszac slalomem, a jak dojdzie do normalnego funkcjonowania i jakies dodatkowe rzeczy
@Drmscape2: nas tez jest 2 i wrzucisz wino, jakieś żarcie i miejsca brakuje a brałem jedną z większych na rynku. Zamrażarni to porażka. Te lodówki są dla osób które nie jedzą w domu albo na pudełkach żyją.

@karid: ja przy 50m płaciłem 2,5k
@Drmscape2: Ile masz między wyspą a ścianą na której stoi TV? Jakoś nie mogę znaleźć tego wymiaru na planie. No i uważaj, żeby nie urwać sobie kranu jak będziesz otwierał okno w kuchni :d
@Drmscape2: Kurde, wszyscy ludzie się tak jarają własnym mieszkaniem... Ja w ogóle nie miałam do tego tak emocjonalnego stosunku i bardziej się martwiłam remontem i formalnościami, niż jakkolwiek cieszyłam...

A po wyprowadzce jeszcze chciało mi się płakać, bo się okazało, że się przywiązałam emocjonalnie do starego mieszkania i okolicy i smutno mi było się wyprowadzać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jestem jakaś dziwna ()
A po wyprowadzce jeszcze chciało mi się płakać, bo się okazało, że się przywiązałam emocjonalnie do starego mieszkania i okolicy i smutno mi było się wyprowadzać ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Pantegram: Dlatego się przeprowadzamy 300 metrów od mieszkania, które obecnie wynajmujemy. ;-) Z tego też powodu czekamy aż tak długo na mieszkanie, zależało nam na czymś w tej okolicy, a inwestycji było niewiele, a jak były, to
@Drmscape2: Super, problem tęsknoty i adaptacji do nowego miejsca rozwiązany ^^ U mnie w sumie lokalizacja nowego mieszkania lepsza, ale jakoś mnie na sentymentalizmy zebrało ¯\_(ツ)_/¯

A projekt piękny! Życzę, by remont przebiegł gładko i trzymam kciuki, byś wrzucił update, abyśmy mogli zobaczyć, jak to się w realu prezentuje :)