Wpis z mikrobloga

Lufa pytanie,

jaka jest różnica między CPU CORE a CPU SOCKET jeżeli chodzi o ustawienia wiatraków w BIOS? Co lepiej wybrać jako źródło dla wiatraków? Wczoraj grająć w Cybepunka miałem 100 stopni, ale z tej paniki zwróciłem uwagi na CPU CORE czy na CPU SOCKET. Teraz troche się cykam, tym bardziej że po restarcie kompa nie kręciły się wiatraki na back i top (teraz działają).
Podzielicie się jakimiś mądrościami i poradami w kwestii ustawień airflow w obudowie?

Wiatraczki:

Front fan -3 x SilentiumPC Sigma HP 120 PWM
CPU - Arctic Freezer 34 esports duo
Top i back - po jednym defaultowym wiatraku z obudowy SilentiumPC

Dziękuje!

#pcmasterrace
  • 14
@jacunio:

Cybepunka miałem 100 stopni, ale z tej paniki zwróciłem uwagi na CPU CORE czy na CPU SOCKET

tak i tak zle XD

jak mozesz to moze gpu przestaw nizej zeby bylo dalej od proca
@jacunio: jaki masz procesor? to chłodzenie nie powinno dobijać do takich temp. masz na tym podkręconego 10700k+ czy co.
i obudowa jaka, chyba nie armis? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@10129:
Intel i5-10400f
MSI Z470 A-PRO
Gigabyte GeForce RTX 3060Ti Gaming OC 8 GB
Air Cooler Arctic Freezer 34 eSports Duo
Oudowa SilentiumPC Signum SG1 TG Pure Black
Patriot Viper 4 Blackout, DDR4, 16GB, 3200MHz, CL16
via Android
  • 0
@10129

Z pastą to cholera wie,sam nakładałem zgodnie z internetmi. Dociśnięte? Wydaje się że jest ok.
zaraz ogarnę cinebencha i zobaczymy, czy sie ugotuję. Profilaktycznie chyba wymienię top/back fan na jakieś lepsze niż defaultowe
10 minut testowania na Cinebench R23 dla Multi Core. Nie wygląda tak źle.
Kurde faja, klasyczna jednorazowa akcja trudna do odtworzenia. Jakieś końcowe porady co mógłbym jeszcze zrobić, poza graniem w grę i bieżącym monitorowaniem? Myślicie, że jednorazowa czkawka jest możliwa? Komp stał blisko ściany, może nie miał gdzie "wypluwać" powietrza i się zadławił?
jacunio - 10 minut testowania na Cinebench R23 dla Multi Core. Nie wygląda tak źle.
...

źródło: comment_1615539481b16W54uZBCxNHt3FVzteSy.jpg

Pobierz
@jacunio: temperatury masz bardzo dobre, takie jak powinny być na arctic34 i 10400f w cb a to znacznie bardziej obciąża niż jakakolwiek gra.
to nie ma sensu abyś tu miał max 56 a w grze 100, może patrzyłeś na coś innego albo jednostka inna?
100 to jest maks dozwolone dla tego procka przez intela, to już 'odcięcie' jest przez zabezpieczenie.

może faktycznie go udusiłeś.