Wpis z mikrobloga

@bartolomis: Autor posta wstawił obrazek przedstawiający problem, jakim są katolicy próbujący narzucić całemu społeczeństwu swoje "widzi mi się", jednocześnie żałośnie łgając jak psy, że są w jakikolwiek sposób prześladowani. Ty w swoim komentarzu z dupy, zasugerowałeś, że brak religii katolickiej/chrześcijańskiej = że autor popieranie kradzieży, zabójstw i gwałtów. No to wyjaśniłem, że jedno z drugim nie ma nic wspólnego, a Ty nie raczyłeś się odnieść do przedstawionych argumentów. I tyle, pozdrawiam,
@bartolomis:
1. Czyli sugerujesz, że niewierzących już tych standardów nie mają? xD
2. Pakiet wartości moralnych w chrześcijaństwie nie jest uniwersalnych - są tam takie brednie, jak chodzenie do kościoła, które dla ateistów i wyznawców innych religii, jest głupie i bezużyteczne. Tak jak wspomniałem wcześniej - chociażby dla ateistów/innowierców w dekalogów jest zawarte 6 sensownych postulatów.
3. W memie chodzi o to, że chrześcijanie narzucają przymusowo swój światopogląd innym, a nie
@bartolomis: na 2 zdaniu ci się wykoleiły argumenty że wyzywasz mnie od trolii?

Masz, miłej lektury.

Masowe mordy i składanie ludzi w ofierze.

Księga Powtórzonego Prawa 13:13-19
Jeśli usłyszysz w jednym z miast, które Pan, Bóg twój, daje ci na mieszkanie, że wyszli spośród ciebie ludzie przewrotni i uwodzą mieszkańców swego miasta mówiąc: «Chodźmy, służmy obcym bogom!», których nie znacie - przeprowadzisz dochodzenia, zbadasz, spytasz, czy to prawda. Jeśli okaże się
2 Księga Królewska 10:18-27
Jehu zgromadził cały lud i powiedział do niego: «Achab za mało czcił Baala, Jehu będzie czcił go bardziej. Teraz więc zwołajcie do mnie wszystkich proroków Baala, wszystkie jego sługi i wszystkich jego kapłanów. Niech nikogo nie zabraknie, ponieważ mam złożyć wielką ofiarę krwawą Baalowi. Kogokolwiek by zabrakło, nie pozostanie przy życiu». Jehu działał w sposób podstępny, aby wytracić wyznawców Baala. Jehu dalej rozkazał: «Urządźcie święte zgromadzenie dla Baala!»;
Księga Ozeasza9:11-19
Jak ptak uleci chwała Efraima: nie będzie urodzin, ciąży ni poczęcia, a choćby nawet wychowali synów, będą ich pozbawieni, nim jeszcze dorosną:
biada im samym, kiedy się od nich oddalę. Efraim - jak widzę -czyni zwierzyną dziką swoje dzieci, Efraim musi swoich synów wydać zabójcy.
"Daj im, o Panie, co tylko dać zechcesz - łono, które roni, i piersi wyschnięte!"
Kara za odstępstwo w Gilgal Cała ich złość dokonała się
Morderstwa, gwałty i rabunek Madianitów

Księga Liczb 31:7-18
Według rozkazu, jaki otrzymał Mojżesz od Pana, wyruszyli przeciw Madianitom i pozabijali wszystkich mężczyzn. Zabili również królów madianickich. Oprócz tych, którzy zginęli [w walce]: Ewi, Rekem, Sur, Chur i Reba - razem pięciu królów madianickich. Mieczem zabili również Balaama, syna Beora. Następnie uprowadzili w niewolę kobiety i dzieci madianickie oraz zagarnęli jako łup wszystko ich bydło, stada i cały majątek. Spalili wszystkie miasta, które
@bartolomis: A jak to się odnosi do mojej wypowiedzi? xD
Bo to, że (puki co) nie ma przymusu chodzenia do kościoła, to nie znaczy, że nie chcecie wprowadzić inne idiotyczne prawa (jak słynny całkowity zakaz aborcji, czy invitro), tylko dlatego, że Kościół tak chce.
No i nie zapominajmy, że w średniowieczu jednak taki przymus był ( ͡° ͜ʖ ͡°)

P.S Jeszcze tak dodam to, co napisałeś do
@PoteznaDukielka: przymus chodzenia do kościoła? XD pierwsze słyszę (ʘʘ)
raczej ciebie piecze ( ͡~ ͜ʖ ͡°) w którym miejscu powiedziałem, że nie dotyczy? Nie będę pisać pod obrazkiem w Internecie elaboratów, jak jesteś taki pewny siebie to wybierz jeden fragment i stań do walki (σ ͜ʖσ)