Wpis z mikrobloga

#nfc #telefony
Da się odczytać dane z tagu i używać go poprzez telefon?
Mam na przykład pastylkę, której używam do uruchomiana pewnego urządzenia. Chciałbym odczytać tą pastylkę na telefonie i używać jej poprzez moduł nfc. Da się?
  • 10
@GdzieJestBanan: nie. Zależnie od tego czy pastylka jest RFID czy drugiego rodzaju, którego nie pamiętam nazwy musisz mieć odpowiedni czytnik i soft, który zczyta Ci jej zakodowany numer, ewentualnie pozwoli zakodować w ten sam sposób inną pastylkę z tym samym rodzajem chipu.
bo jeśli tak to znaczy, że pastylka komunikuje się z telefonem po NFC i masz już jakiś soft, który ją dekoduję. Pytanie wtedy czy jesteś w stanie podejrzeć co tam się dokładnie dzieje, w momencie kiedy ją przykładasz.
źródło: 1615530428760.jpg

od

@GdzieJestBanan: Skoro telefon + dedykowany do tych pastylek soft bez problemu zczytują wszystkie dane po NFC, to moim zdaniem raczej nie powinno być problemu, żeby zczytane dane zapisać i wystawić je w identyczny sposób w drugą stronę, tylko do tego oczywiście też musi być napisany cały soft. Nie znam się aż tak na tym, żeby cokolwiek tu doradzać, ale może są tego typu aplikacje dostępne w necie, bo
@dyskoteka Mówić za dużo nie mogę niestety. Natomiast gdybym chciał zapisać te dane na następnej pastylce to nie jest to problem - jak bym chciał użyć telefonu jako jako takiej "pastylki", bo oryginalna jest niewygodna po prostu, łatwo ją zgubić. Traktuję to oczywiście jako ciekawostkę i nie jest to nic pilnego, ciekawy po prostu byłem czy jest taka możliwość ( ͡ ͜ʖ ͡)
@GdzieJestBanan: jeśli komunikacja dwóch urządzeń, tj: [pastylka okazująca klucz] - [odbiornik odczytujący klucz i parsujący go z bazą] zachodzi faktyczine po NFC, to moim zdaniem nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ten sam klucz, który po NFC wysyła pastylka, wysyłać po NFC bezpośrednio z telefonu.
osoba, która napisała apkę, której używasz do odczytywania kluczy z pastylek na pewno wie jak to zrobić i na pewno nie bez powodu nie umieściła w tej apce takiej funkcji, albo umieściła, tylko nie masz możliwości się do niej dostać ( ͡° ͜ʖ ͡°)