Wpis z mikrobloga

#csgo #gry #razer #sluchawki #electrav2 #headset
Hej, przepraszam za mega podstawowe pytania, jakoś tak dopiero teraz kumpel mnie na mówił bym spróbował CSa. Rozpisałem się, ale tak naprawdę ważne jest pierwsze pogrubione pytanie akapit niżej. resztę można olać.

Plus mini recka słuchawek do grania po dłuższym użytkowaniu, bo widzę że prawie wszystkie recki na YT/sieci to albo kilka słów po kilkuminutowym użytkowaniu/przeczytanie specyfikacji, albo/i reklama opłacona przez Razera. Pytanie tu, a na dole mini recka:

Jak ustawić w CSGO dźwięk, bym korzystał w pełni z możliwości przestrzennych mojego headsetu: Razer Electra V2 USB 7.1 ?
To nie ten model co wszyscy youtuberzy noszą(nie Krakeny: nie te większe czo często do nich uszy kocie przyczepiają w tym najpopularniejszy youtuber pjudipaj;), choć ten sam system i ta sama linia, więc zgodnie z Google to takie same słuchawki pod względem dźwięku: 7.1)
To te Razer Electra V2 USB
W PUBG, odkąd je kupiłem, mogę usłyszeć z którego kierunku ktoś idzie, jak szybko idzie(czy się skrada, czy biegnie), wiem z którego okna i kiedy wskoczy by przywitać go pompką w głowę(do tego czasu zastanawiałem się czy ludzie tak robiący nie oszukują jakimiś hall hackami czy czymś,a możliwe że przyzwoite słuchawki były na uszach przeciwnika), absolutnie zmieniło to moje wyobrażenie gry(ogólnie gier, choć nie wszystkie obsługują/nie we wszystkich udaje mi się ustawić poprawnie, wspomniane PUBG z automatu miało ustawienia idealne), DŹWIĘK W GRACH MA ZNACZENIE(wiem banał), nie ma już tego losowego pogłosu stereo tożsamego z tanimi słuchawkami/głośnikami biurkowymi, gdzie słyszę że ktoś gdzieś jest, ale jak daleko i z której strony już nie, tylko mnie to rozpraszało.

Tylko jak człowiek się przyzwyczai do dobrego, to potem ciężko jak w którejś grze nie działa z automatu(te w iwększosci działają, lub bardzo łatwo ustawić). W Warzone chyba specjalnie trochę to przytępili, by w trochę bardziej ściśniętych okolicznościach;), nie dawać z byt wielkiej przewagi ludziom z dźwiękiem przestrzennym(a może nie, może się mylę).

W CS:GO mam większe problemy: na poczatek wybrałem stereo headphones, choć mam 7.1(myślałem że soft słuchawek zrobi przestrzeń), a może zamiast stereo headphones wybrać 5.1 jak na screenie?

Niżej jest ustawienie czy obsługiwać dźwięk 3D, gdzie jeśli ustawię na włączone, to każe mi wyłączyć ustawienia przestrzenne(jakiekolwiek wspomaganie) od Razera(zewnętrznego softu), by sobie gra sama ustawiała. Wolał bym zostawić 3D od Razera, bo w większości gier się sprawdza(plus nie chcę przełączać miedzy grami, niewygodne), więc na ?logikę? to ADVANCED 3D AUDIO PROCESSING powinienem wyłączyć, by dźwiękiem przestrzennym zajął się soft Razera?
Trochę mnie dziwi że nie ma opcji 7.1, tylko 5.1. Miał ktoś przejścia z headsetami z dźwiękiem przestrzennym i CS:GO? Jak to ustawić(rodzaj głośników i tryb 3d yes/no) by działało jak najlepiej?
CS:GO małe mapy, więc jak w Rainbow Six Siege dobrze by było wiedzieć gdzie dokładnie ktoś biegnie(przykładowo na takim skrzyżowaniu jak jest w Dust 2) czy ogólnie we wszelkich korytarzykach tej gry.
Próbowałem rożnych ustawień, ale chyba coś źle robię, bo nie widzę różnicy, może reset gry/kompa za każdym razem potrzebny(mega upierdliwe, dlatego pytam bardziej doświadczonych).

Dzięki

PS, wiem ze są skrajne opnie na temat produktów tej firmy, że się psuja, ze przereklamowane, myszkę mi kolega pożyczył Razera gamingową i nie pasowała mi, wolę mojego Logitecha "growego" z serii G, zarówno wykonanie jak i działanie, Logitech zawsze w sercu;), ale serio, chyba się nie będę mógł przestawić na myszy innej firmy, ma 3 Logitecha i każda mi pasuje.
Za to te słuchawki są OK, nie wiem czemu przyskąpiłem i wziąłem mniejsza wersję, Electrę zamiast Krakena(choć miałem kasę, chyba lepiej mi się podobały w sklepie), jak ktoś ma mniejszą głowę i mniejsze uszy Electra lepsza, a jak ktoś ma łeb jak arbuz i uszy ja słoń, to Krakeny lepsze, sam pałąk OK tu i tu. Jestem pozytywnie zaskoczony tym że jeszcze się nie rozwaliły, wieszam je na klamce od balkony i często się zsuwają w nocy i spadają na ziemię, po tylu glebach nic im nie jest, po kablu jeżdżę cały czas kółkami krzesła, ważę prawie 80, krzesło też mam ciężkie, jeszcze kabla nie przeciąłem/nie urwałem, choć brak sznurka:(, czuć ślady po kołach, chyba będę usiał zrobić delikatną owijkę z jakiejś taśmy by więcej się nie ścierał, albo zrobić przedłużacz USB i gdzieś wyżej powiesić ten przewód, bo nieskończonego jeżdżenia po kablu nic nie wytrzyma.
Mikrofon jest bardzo OK, słuchałem siebie w Discordzie i jest elegancko, ludzie mówią że elegancko, włączyłem redukcję sapania i mlaskania(no tak to się nie nazywa, ale wiadomo o co chodzi) i dobrze mnie słychać, równomiernie bo właczyłem wyrównanie głośności i nawet jak się drę, to mnie słychać normalnie, a po którymś update'cie nie słychać mega taniej, mega głośnej klawiatury mechanicznej z tanimi niebieskimi switchami Outemu, niestety soft pozostawia trochę do rzyczenia nie do końca wiadomo co które ustawienie robi, czy cokolwiek robi, trzeba próbować i to sporo by dobrze ustawić, ale jak się ustawi to działa...aż nie wyloguje: nie wiem czemu, ale co tydzień/dwa mnie wylogowuje, muszę być zalogowany by działały wszystkie ustawienia(WTF), dobrze że mam pod ręką login i hasło z managera, bo kto pamięta dane do logowania od słuchawek... to na duży minus, na duży minus też słuchanie jakiejkolwiek muzyki, wiem ze są ustawione pod rozmowę, pod sepleniarzy drących ryja do słuchawek za 39,99, ale i tak jest słabo, jak już ten ich program wymaga ciągłego działania, i zalogowania, to by mógł być skrót klawiaturowy by włączać profil muzyka/granie.
A tak to używam Blueido, takiego Xiaomi wśród słuchawek, tanie i dobre, polecam do muzyki w normalnych cenach.

Tu u Razera spory minus z muzyką, minusem jest też to, że kabel, mimo że nie sznurkowy(nie jest chropowaty), to wydaje mega głośny dźwięk(przenosi się na obudowę słuchawek) jak trze o ramię, niby nie przeszkadza jak jest głośny gameplay, ale jak się skradam w cichej grze, no to przeszkadza.
Jest jeszcze kilka minusów i plusów, ale to jest na każdej kupa-recenzji Radżeszów-hindusów na YT.
Dzięki2
Pozdrawiam
RabarbarDwurolexowy - #csgo #gry #razer #sluchawki #electrav2 #headset
Hej, przepras...

źródło: comment_1615502810v9Hn7EH2Jh9POSWJNHVbOr.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak ustawić w CSGO dźwięk, bym korzystał w pełni z możliwości przestrzennych mojego headsetu: Razer Electra V2 USB 7.1 ?


@RabarbarDwurolexowy: przede wszystkim twoje słuchawki to nie 7.1, to marketingowy bełkot gdzie tylko udają dźwięk przestrzenny - wcale nie masz tak jakbyś miał 4 satelitki w jednej słuchawce, a 3 i suba w drugiej (ani żadna inna kombinacja tychże xD). To wszystko jest symulowane, lepiej lub gorzej

Co więcej, do CS'a najlepiej ustawić stereo. Nie będzie tu żadnej przewagi w kombinacjach żebyś słyszał lepiej przód/tył z uwagi na "dźwięk przestrzenny". W tym wypadku najlepszym ustawieniem jest 2.0/stereo jak chodzi o granie
  • Odpowiedz