Wpis z mikrobloga

Jak wyjść z przegrywu ?

Mam 20 lat, technika z mechatroniki, w lutym rzuciłem studia bo po rozmowach ze starszymi i podstawie programowej widze że zdobędę idealną wiedzę na start za kasą w maku.

Pracuje na kasie w sklepie za najniższą i mieszkam na wsi jakies 10km od miasteczka i 50km od normalnego miasta, oczywiscie z rodzicami.

Nie mam nałogów oprócz walenia gruchy bo przecież dziewczyny też nie mam.

Brak perspektyw na cokolwiek, żadnych rodzin rozsianych po polsce, za granicą nic,

0 Kontaktu ze znajomymi, nawet jak do kogoś napisze i ustawiamy się na browar, to jedyne czego się dowiem to że: #!$%@? praca, dziewczyna narzeka, wszystko drożeje, no #!$%@? rozmowa jak ze ścianą, wiesz co powiedzą zanim się spotkasz, to się nie spotykam xD

zdałem mature na 70+ ze wszystkiego matma czy agielski na 98% a i od gimnazjum lurkuje sobie socjale yt, twitch.

#!$%@? mnie że jakiś przypadkowy mrożon ze swoją ekipą na filmie wyciąga pare koła dolarków a ja żyje jak pies.

Jakieś pomysły ? Co ja mam #!$%@? zrobić żeby wydostać się z tego bagna.

#przegryw #polska #depresja #historia #pomocy
  • 22
@AtencjuszPaczek: masz dopiero 20 lat, nie zdziwię się absolutnie jak za kilka lat wrócisz na te studia czy nawet zaczniesz własną działalność. Prawda jest taka, że jak ktoś nie ma nadzianych hajsem starych to często w twoim wieku nie ma pomysłu na siebie. Poza tym jeszcze długo sobie poczekasz na jakiekolwiek sensowne oszczędności, bo za jakiś czas kupisz sobie mieszkanie które okaże się studnią bez dna, głowa do góry Miras to
@AtencjuszPaczek: jakie studia rzuciłeś? rzucenie studiów po samej opinii znajomych to imo głupota, fakt studia same nie zarobią, ale jak będziesz w miarę ogarnięty, a studia trochę tego też nauczą to biedy po technicznych raczej klepać nie powinieneś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Polnischefuhrer: #!$%@? o mnie wiesz, ale jak mnie ze studiów za przypały #!$%@? to po pół roku ciężkiej fizycznej harówki znalazłem normalną pracę. Na studia wróciłem i nie do wyższej szkoły gotowania na gazie ale do takiej, która pozwoliła mi zdobyć wykształcenie i zawód dzięki, któremu być może nie jestem w finansowej elicie ale też nie wegetuje... nie rozumiem płaczków, którzy mieszkają z rodzicami zarabiają drobniaki i są zdziwieni, że ich
@AbsurdalniePobany: Mam wrażenie że jesteś typowym polskim "Against all odds" typem który nie pracował a wręcz #!$%@?Ł na swój sukces i teraz w głowie oprócz umiejętności masz też nerwice skoro jeden negatywny komentarz i przedstawiasz nam całe swoje życie ale kto wie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wyobraż sobie że nie dla każdego wszystko jest tak oczywiste i proste jak dla jaśnie pana
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AtencjuszPaczek: żeby opisać całe moje życie płaczku to musiałbym poświęcić sporo czasu bo nie było ono ani łatwe ani przyjemne, śmiem twierdzić, że znakomita większość ludzi w moim położeniu sępiła by drobniaki na piwo, a nie była tu gdzie ja obecnie jestem. Dlatego też uważam, ze mam prawo kopać w dupę takich jak ty, którzy mając oparcie w rodzicach sami robią sobie kuku rzucając studia, pracując byle gdzie i narzekając na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@AtencjuszPaczek: ale czego Ty oczekujesz pozostając w marazmie nie zmienisz nic. Nie wychodząc ze strefy komfortu za kilka lat obudzisz się w tym samym łóżku co teraz... w kwestiach towarzyskich nie pomogę bo sam jestem w tym noga ale jeśli chodzi o pracę to nie ma co się czarować,jeśli jest ona dobra i są z niej godziwe pieniądze to wiele problemów się rozwiązuje. Tak czy inaczej jeśli nie masz konkretnych umiejętności,
@AtencjuszPaczek twoje życie wygląda jak 90% innych osób, którzy mają #!$%@? na starcie. Przyzwyczajaj się alvo znajdź se bogata starsza żonę. Na pocieszenie dodam, że nigdy nie kupisz ani dobrego auto ani mieszkania xd jestem w podobnym gównie od 7lat, był okres kiedyś zarabiałem duże pieniądze ale kosztem pracy dzień w dzień 12h