Wpis z mikrobloga

Rowerowo, ale też siłowniowe Mirki.

1. Za równe 7 tygodni muszę pokonać 42 km na #rower #szosa w jak najlepszym możliwym czasie (wyścig na “max power”), biorąc pod uwagę, że:
1. na codzień nie jeżdzę na rowerze (tylko albo aż cały sezon letni)
2. nie jeździłem na rowerze od października
3. mam swoją “sprawdzoną” szoskę (ale bez SPD - to jej minus)
4. skupiam się porządnie na #silownia od dłuższego czasu
5. robie tygodniowo 4 lub 5 treningów siłowych, w tym 2 treningi kopyt (siady, mc, wykroki, curls, łydki, leg pressy)
6. staram się być na nadwyżce kalorycznej w #dieta i raczej nie robię innej aktywności w tygodniu, a przy aktualnej i jej częstotliwości chcę pozostać
7. mogę dołożyć w tygodniu 3 treningi na szosie, w opcji #trenazer w domu po 40 min każdy
2. Jaką taktykę treningową przyjąć (biorąc pod uwagę, że chcę realizować 4-5 dość mocnych treningów siłowych (ok. 1h) oraz 3 rowerowe (3 x 40 min)?
1. przez 7 tyg na każdym treningu lecieć ile się da przez te 40 min na max, a w ostatnim tygodniu zrobić week off i też poleciec na max na ściganiu?
2. robić jakieś interwały w stylu “3 minuty mocno - 1 minuta na super max - 2 minuty luźno)?
3. przeplatać: raz trening na max/raz trening dość mocny
4. inna opcja?

Jesteście w stanie coś podpowiedzieć?
  • 11
6. staram się być na nadwyżce kalorycznej w #dieta i raczej nie robię innej aktywności w tygodniu, a przy aktualnej i jej częstotliwości chcę pozostać


@Hihot_chisteri: im jesteś cięższy, tym wolniej jedziesz.

42km po plaskim to z 1:10-1:15h. ja bym robił jeden trening z dwoma interwałami po 15 minut (z przerwą 5 minut pomiędzy + szybka rozgrzewka i cool down) powyżej ftp, jeden długi trening Z3 i jeden spokojny Z2. w
@Im_from_alaska: właśnie chcę uniknąć kupowania pomiaru mocy bo mam #!$%@?ą korbę Praxis. Spec wszystko zrobił na Ultegrze prócz tego :D
Ja tylko gravel, ale chciałem po >200km w tym roku jechać i jakiś sensowny plan treningowy obrać.
Patrzyłem właśnie różne pod HR i wszędzie Z2 przeważało...
@Im_from_alaska: przestawiłem suwaki w strava według tabelki wyżej. Zauważyłem, że przy 158-160BPM wchodzę jakby na "wyższy level". Szybszy oddech itp. To będzie chyba tak jak powinno być.
Cholernie dzisiaj wiało. Średnia o 1,5km/h w dół, prędkość "widokowa", ale ani kropelki potu nie było ;D
Zobaczymy jak z czasem się to będzie poprawiać. Jak zrzucę 15kg i będzie 80 to pewnie różnica będzie znaczna ;)
Masterczulki - @Imfromalaska: przestawiłem suwaki w strava według tabelki wyżej. Zauw...

źródło: comment_1615666249YIf885mlSqB0k4rYe6d4TT.jpg

Pobierz