Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Dzięki uprzejmości @why_nott i jego ostatniej rozbiórki miałem dziś możliwość przetestowania słynnego Ganymede. Poszedł jeden psik na rękę, tak na zapoznanie. Spodziewałem się czegoś niezwykłego, co będzie jednocześnie wakacyjnym mass pleaserem, jak to można wyczytać w recenzjach. Albo może zapachu świeżego czasopisma. Albo ciekawie ujętego fiołka z nutami mineralnymi. W każdym razie czegoś niezwykłego, zapachu innego niż wszystkie.
I rzeczywiście takich perfum jeszcze nie czułem. Bo po co ktoś miałby robić perfumy o zapachu szpitala? Dokładnie tak, zapach szpitala, zapach sterylnego pomieszczenia, sterylnych narzędzi lekarskich. Gdy tylko powąchałem Ganymede to było moje pierwsze skojarzenie, uczucie jakbym siedział przed gabinetem czekając na jakiś nieprzyjemny zabieg. Co więcej, od tego zapachu robi mi się aż niedobrze, a zdarzyło mi się to po raz pierwszy, zawsze z przymrużeniem oka czytałem te opinie o bólu głowy i innych nieprzyjemnych uczuciach po perfumach. Bólu głowy nie doświadczyłem, ale żołądek podchodzi mi do góry przy każdym powąchaniu z bliska. Zapach jest słony i medyczny, naprawdę nie znajduję w nim nic przyjemnego. Żadnych cytrusów czy słodkości owoców.
Czym może być spowodowany taki odbiór zapachu - nie wiem. Może jest z tym jak z kolendrą, gdzie jakiś gen podobno odpowiada za to, że niektórzy czują jej smak jakby jedli mydło.
Spróbuję zrobić kolejne testy, sprawdzę też odbiór zapachu na dziewczynie, ale póki co - duży zawód.
#perfumy
  • 15
@AlbertoMohitas: ciekawa opinia, coś w tym jest, faktycznie czuć szpital/przychodnię, ale mi zarazem się bardzo podoba, nie wiem, może dlatego że jest tak inny od większości perfum, czuć w nim taką przestrzeń :p
z tą kolendrą też masz rację, jadłem kiedyś spaghetti ze zbyt dużą ilością kolendry i smakowało jakby ktoś dolał do sosu płynu do mycia naczyń/mydło
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DonCebulione: wiedziałem że będzie unikalny czy nawet dziwny, ale nie w taki sposób. Ludzie często piszą że to zapach którego się nie zna, a mi właśnie od razu się skojarzył ze szpitalem.
@Kondzio21: potestuje, może też dam mu się przekonać. Potem pojadę do szpitala i będą pytać co ja taki zadowolony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jestemdileremicomizrobicie: xD cieszę się że nie jestem osamotniony w tych
@AlbertoMohitas: co nos to opinia, mi siadł bardzo, mojej małżonce jeszcze bardziej aż do tego stopnia, że nie protestowała jak mówiłem że kupuje flakon. Zabrałem dekant na ćwiczenia i ziomeczkom też się podobał do czasu jak poznali cenę. Lecz tak jak mówię każdy będzie miał inne podejście do tego zapachu czy innego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@andre3000: czytałem Twoją opinię :) cieszę się że Tobie i osobom w twoim otoczeniu się podoba, ja nie zamierzam szkalować samego zapachu, jednak jak szybko przejrzałem wykop to widziałem same pozytywne opinie, stąd pomyślałem, że przyda się też moja odmienna opinia. I tak jestem zaskoczony, że tyle osób się ze mną zgodziło, bo myślałem że tylko mi ten zapach nie siadł