Wpis z mikrobloga

Pracuje ze sporą liczbą #mikroserwisy i często miedzy nimi skacze. Nie chce mieć wszystkich otwartych w #intellij tylko otwierać te które potrzebuje aktualnie. Jest to strasznie upierdliwe i chce to trochę zautomatyzować. Pracuje na #macos i często korzystam ze spotlight. Wie ktoś czy da się popisać jakieś skrypty czy automatyzację która po wpisaniu np. i A lub i B otworzy mi w IntelliJ kod serwisu A lub B? Dodatkowo często korzystam z #github i #jenkins do których też przydałaby mi się automatyzacja. Tu jest prościej bo np. po wpisaniu **gh A* odpalała by mi się nowa strona z linkiem do repo serwisu A.

Ma ktoś pomysł jak to ogarnąć? Może Alfred potrafi takie rzeczy?

#programowanie #programista15k
  • 5
Tak kojarzę ze Spotlight nie obsługuje rozszerzeń ale pamiętam że kiedyż bawiłem się trochę tym Automatorem to można było sobie zdefiniować jakąś automatyzację i chyba odpalać skrypt ze Spotlight'a
Pobawiłem się trochę Automatorem i Alfredem.
Automator:
1. Dużo domyślnych ustawień do skonfigurowania
2. Zapisuje skrypty jako małe apki więc można z poziomu Spotlight'a je odpalać (niestety jest około 2s lag zanim się wykona).
3. Można je zapisywać w icloudzie więc będą widoczne na każdym Macu.

Głównym minusem jest to że jak chcemy zrobić coś bardziej custom'owego to niestety trzeba pisać skrypty np. w Apple Script albo jakimś dostosowanym JS.  Moim zdaniem