Wpis z mikrobloga

  • 547
Nosz kurde przyjęli nowego do nauki, zielony kompletnie, nie ma problemu dla mniemoge uczyć. Ale czemu do cholery się czepiaja że przez to wolniej robię swoją robote ? Jak młody ma się nauczyć od samego patrzenia ?Jeśli tego sam nie dotknie samemu się nie nauczy a każda maszynę trzeba tłumaczyć oddzielnie i każda rzecz pokazywac bo każda jest #!$%@? i inaczej działa to wiadome że to zajmuje czas ale te tłuki jakoś tego nie pojmują... Już pięciu uczyłem i za każdym razem te same pretensje. #pracbaza
  • 31
  • Odpowiedz
@humun: po zarysie sytuacji i charakterze komentarzy widzę, że jest to chyba kołchoz #cnc. Masz racje- kolejka jest ale ludzi do odejścia, nie do parania się tym fachem. Chwilę pracowałem, dobrze że uciekłem w czas.
btw tak samo było u mnie jak pracowałem; pracownik szkoli młodego i ma jeszcze zrobić swoją robotę. No cóż, każdy się godzi na to co robi, wolność kosztuje i to niejednokrotnie straceniem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vegan: a to nie dlatego, że nie płacił dochodowego? Jeśli była to umowa zlecenie mógł też dostawać więcej jako student
  • Odpowiedz
  • 0
@AGS__K to było z 6-8 lat temu, sam byłem młody chłopak i musiałem wszystkie podatki płacić. On chyba nawet szkoły nie miał, a ja ukończone technikum. Po prostu firma nie dawała podwyżek (czy tam 30 groszy co kilka lat xD), a minimalna rosła więc miał większą stawkę niż ja.
  • Odpowiedz
@humun: Wyladowalem w Januszeksie kiedys na probnej przy obsludze cnc właśnie, gościu miał mnie przyuczać, a #!$%@?ł jak glupi bo robota musi być zrobiona xD oczywiście gówno soę nauczyłem, bo nie mogłem sam robić i się nauczyć swoim tempem bo tylko 2 maszyny i wiecznie zajęte. Pewnie do dziś tam tak #!$%@?ą, a ja sobie w końcu ogarnąłem lepszą robotę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@humun: bo patrzą tylko na słupki excela i w #!$%@? mają cała resztę.
Przechodziłem przez to dwa razy. W jednym przypadku był to szefci, który nazatrudniał praktykantów, z których miał jakiś większy niż ja na pasku za miesiąc, ale mimo to siedział z założonymi rękami lub oparty o barierkę i patrzył. Mnie przydzielili dwóch młodych po szkole, mieli problem ze zrozumieniem jakie chcę narzędzia lub jakie się przydadzą.
Ale to mnie #!$%@?ł, bo byłem mało efektywny. I to #!$%@?ł zaraz po powrocie z tygodniowego L4.
(
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@adversarius nie kołchoz CNC a odlewnia jeszcze chyba gorzej bo brud smród wyziewy,

@turbaniuszdywaniusz wystarczająco długo tam robię żeby myśleć o ewakuacji, czekam tylko na umowę przedwstępna w nowym miejscu

@pawel_je oj to by było piękne,ale nikt nie chce na moje miejsce przyjść, a nawet porozumienia stron nie chcą mi dac. Coz będę tu musiał kiblowac 2 miechy bo miesiąc urlopu jeszcze zostały

@Hasiomaszkietnik mnie tak wzięli na
  • Odpowiedz