Wpis z mikrobloga

Model zniszczeń w F1 od Codemasters pozostawia sporo do życzenia, choć usterki mechaniczne są zrealizowane w porządku. Ale nie możesz jak w Grand Prix 4 przepołowić bolidu w wyniku zderzenia bocznego ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#f1 #f12020 #f12019 #gry #retrogaming
jedlin12 - Model zniszczeń w F1 od Codemasters pozostawia sporo do życzenia, choć ust...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jedlin12: To raczej nie jest brak umiejętności w zaimplementowaniu takiego modelu, a uniknięcie aż tak dużej szczegółowości kraks, które w rzeczywistości byłyby drastyczne.
  • Odpowiedz
@jaxonxst: Może nawet byłbym w stanie się zgodzić, ale pamiętaj że to Codemasters - Studio, które swego czasu miało najlepszy model zniszczeń na rynku. To jak autka się gniotą w GRIDZIE 2, DiRT 3 czy nawet pierwszym DiRT Rally to poezja. Tutaj z tym problemu nie mieli, a w F1 tylko możesz skrzydło stracić
  • Odpowiedz
@jedlin12: Realizm w grach musi być mądry, zwłaszcza w obecnych czasach: świecie politycznej poprawności: Nie dodajesz zaawansowanego modelu zniszczeń w grze sportowej, który może być zbyt drastyczny, w dodatku w grze od 3 roku życia (Wg systemu PEGI, co w świecie marketingowo-sprzedażowej jest bardzo istotnym czynnikiem). Ten realizm działa na tej samej zasadzie jak np. niezniszczalne budynki i krajobraz w wielu grach strzelaninkowych: bo takie zniszczenia psułyby grę.
  • Odpowiedz
Ten realizm działa na tej samej zasadzie jak np. niezniszczalne budynki i krajobraz w wielu grach strzelaninkowych: bo takie zniszczenia psułyby grę.


@jaxonxst: Dlatego w F1 jest ustawienie uszkodzeń - symulacja, gdzie byle zderzenie wyeliminuje cię z wyścigu, tylko że wygląda to strasznie drętwo. Nawet iRacing robi to lepiej, a też jest grą ,,PEGI 3''. Myślę że za tym wzięło się lenistwo twórców i rachunek kosztów. Lepszą grafikę zauważy więcej
jedlin12 - > Ten realizm działa na tej samej zasadzie jak np. niezniszczalne budynki ...
  • Odpowiedz
@jedlin12: Nie no, nie neguje lenictwa twórców, sam mam jedną edycje F1 Codów i model zniszczeń niemal nie istnieje :P. Jedynie odnosiłem się do takiego modelu jak w Grand Prix 4
  • Odpowiedz