Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Idź do dermatologa, tylko jakiegoś dobrego, a nie jakiegoś konowała, który przepisuje tonik na bazie alkoholu, tak jak u mnie było za pierwszym razem.... Inny dermatolog przepisał mi Tetralysal, który łykałem przez 2,5 miesiąca. Po zakończonej terapii minęło już ponad 5 lat i bardzo rzadko coś mi na twarzy wyskoczy..
@dupa_karuzela: Ile masz lat? Jak więcej niż 14 to leć do dermatologa dobrego i ci przepisze jakieś maści z witaminą A czy czymśtam co się stosuje i ci pomoże. A tak to tylko wiek pomoże. A jak masz mega pecha to nic ci nie pomoże xD
@dupa_karuzela: rezygnacja z mleka i pochodnych, może to hormonalne, zbadaj sobie poziom, pogadaj z ginekologiem. Dermatolog pewnie da Ci tabletki, które pomogą, ale liczba skutków ubocznych jest bardzo duża.
Nigdy więcej nie będę narzekać na swoje pojedyncze pryszcze xd


@Reaamu: naprawdę takie komentarze są nie na miejscu, wyobrażasz sobie jak taki trądzik zaburza samoocenę?
@dupa_karuzela: Głowa do góry różowa.... Nie jest tak źle, Efaclar gel + Vit D + słońce, ew. lekkie sloarium.
Po umyciu twarzy nie wycieraj ręcznikiem, tylko osuszaj skórę dotykając nim (bez pocierania). 2 miesiące i będzie po bąblach. Najprawdopodobniej nie trzeba żadnej farmakoterapii
@dupa_karuzela mam podobny problem od lat. Najpierw zrób testy na alergie i nietolerancje pokarmowe. Pełny obraz krwi z witamina D i probami watrobowymi. Potem do dernatologa. Lekarz zaleci tetramycyne a jeśli nie pomoże to izotek. Za 4-6 miesiecy zapomnisz co to trądzik. Nie dziekuj.
@dupa_karuzela: Spróboj isc do dermatologa i żeby ci dał jakieś antybiotyki na to, a jeśli to nie pomoże to izotek powinien tylko zanim go weźmiesz to przeczytaj i sie zastanów czy warto bo to długa droga i czasem przez męke.