Wpis z mikrobloga

@Firenz: Jeszcze zwróć uwagę, że to idzie z konta firmowego na prywatne, co też może mieć wpływ.
Rozumiem, że XTB -> PKO BP - pobrali
Może poświęć się i wyślij XTB -> PEKAO SA? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zrzucimy się na koszty przelewu
Może poświęć się i wyślij XTB -> PEKAO SA? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zrzucimy się na koszty przelewu


@Kuklak: właśnie to chcę zrobić. Wrzuciłem im przed chwilą zmianę konta do wypłat w USD, zaświadczenie o posiadaniu rachunku i czekam na okejkę.
@Kuklak: no sory, ale po to robię testy żeby przy wysłaniu większej kwoty mi nie #!$%@? tysiaka XD pekao przynajmniej napisało ile max może zabrać a w pkobp nie mogę tego znaleźć.
pekao przynajmniej napisało ile max może zabrać a w pkobp nie mogę tego znaleźć.


@Firenz: Nadal nie wiem, czy ta informacja jest pewna. I dodatkowo - to mogą zgarniać banki pośredniczące, a nie bank odbiorcy
A masz może Kantor Aliora?
Nadal nie wiem, czy ta informacja jest pewna.


@Kuklak: dlatego chcę to sprawdzić. Do pkobp przelew przyszedł z pekao. Też przed chwilą szukałem tego w taryfie opłat pekao i tam jest o "innych bankach krajowych". Więc mam nadzieję, że nie wezmą mi kasy za przelew w obrębie tego samego banku XD
no to wielokrotnie mniej niż za przelewy w USD między bankami xD


@Firenz: No nie za bardzo. Kupno - 0,5%, sprzedaż - 0,5%. I to przy każdej transakcji (np. 100 miesięcznie). A wypłatę np. raz w miesiącu robisz
super, dzięki :) czyli wypłacałeś na konto walutowe?


@kuite22: tak, z tym że jak zakładałem konto tam w 2018 w PLN to dołączanie darmowych kont w USD, EUR itd. już było standardem, więc wygenerowałem zaświadczenie o posiadanym rachunku i w nocy mi to klepnęli w xtb.

To teraz pytanie, jak stamtąd dolary wypłacić? Czy Pekao ma jakiś swój kantor z akceptowalnym kursem?


@Kuklak: mają gówniane kursy xD na kupno jest
Firenz - > super, dzięki :) czyli wypłacałeś na konto walutowe?

@kuite22: tak, z t...

źródło: comment_1615471852hKm5xQaItspAx2z8z83X7N.jpg

Pobierz
@Firenz: nie wiem. Czyli podsumowując sugerujesz:
Xtb USD przelew za darmo do Pekao USD
Pekao USD do revolut kartą Pekao
Revolut zmiana USD na PLN?

Kantor Alior bierze 1% za doładowanie kartą