Wpis z mikrobloga

"Dokument wewnętrzny" żyje własnym życiem i ma się (niestety) coraz lepiej...
Prawo się nie zmieniło, ale dokument wewnętrzny, po czasie powstał w orzecznictwie sądów i nauce, później zatwierdził to Trybunał Konstytucyjny. Teraz już jest po prostu - tak kształtuje się tajność działania władzy. Poniżej przykład Ciechanowa i zarządzenia prezydenta Krzysztofa Kosińskiego. Dokumentem wewnętrznym staje się nawet załącznik do zarządzenia...¯\(ツ)_/¯
- O tym, że ten rok poświęcimy zagadnieniu "dokumentu wewnętrznego" pisaliśmy więcej na stronie: https://siecobywatelska.pl/jawnosc-a-rzady-prawa/
- A tu nasza analiza na temat "dokumentu wewnętrznego".
Wołam:


PS Przypominamy o naszym kursie online dla mieszkańców małych gmin. Na Wasze zgłoszenia czekamy do jutra. Więcej informacji tutaj.
_
Nie złość się na darmo! Przekaż nam 1%. Zrobimy, co trzeba. KRS 0000181348
www.siecobywatelska.pl/1-procent
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #ciechanow
WatchdogPolska - "Dokument wewnętrzny" żyje własnym życiem i ma się (niestety) coraz ...

źródło: comment_1615297320c30QB10ceayhaPiRLmAtB6.jpg

Pobierz
  • 25
@siepan: ja nadal mam nadzieję, że ludzie się opamiętają. jasne, że wyrzucam "ludziom", że nie szanują wolności i mają ją gdzieś - ale mam nadal cichą nadzieję, że się mylę, że jednak nie jest tak źle, że jednak okaże się, że rysowałem wszystko w czarnych barwach.
@Mikolaj_Rej: nie. ale co to ma do rzeczy? ja nie mówię, że jest dobrze. jest źle, ale nie samo to jak jest jest problemem - problemem jest pogłębiająca się od kilku lat tendencja do zmian na gorsze.
problemem jest również to, że tych zmian na gorsze nie widzi, lub nie chce widzieć spora część społeczeństwa.

i dlatego ZACZYNA mnie rozczarowywać, bo nie bardzo jestem w stanie uwierzyć, że faktycznie nadejdzie odbicie