Wpis z mikrobloga

@errai a szybki dojazd do centrum jest ważny?
Jak coś to mam mieszkanie na wynajem i właśnie szukam lokatora/ów. Dzielnica Piotrowice, ul. Spokojna, zaraz przy mini targowisku, piekarniki, pasażu handlowego (stokrotka, Rossman, Pepco, apteka itp).
Mogę podesłać linka na priv jak będziesz zainteresowany.
@Bleck: Raczej będę na to zwracać uwagę, ale to jeszcze wyjdzie w praniu, zależy jak dużo będę robić zdalnie. Planuję przeprowadzkę na drugą połowę roku w okresie letnim, trochę czasu jeszcze jest, dzięki za propozycję :)
Same pozytywy. Udało mi się kupić 80m2 w 2018 zanim ten boom cenowy w Katowice uderzył. Mieszkam zaraz przy 3 stawach i parku leśnym. Wszędzie można szybko dojechać, nawet w godzinach szczytu jazda nie jest jakoś bardzo uciążliwa. W sklepach są znacznie mniejsze kolejki, bardzo dobrze się jeździ rowerem (i jest gdzie- pełno lasów i parków). Jest inna kultura u ludzi - wchodząc do windy ludzie się przywitają z Tobą itp itd.
Od października mieszkam na Brynowie, okolica jest świetna. Park Kościuszki i bliskość Muchowca sprawiają, że to chyba jedna z bardziej zielonych części Katowic, dodatkowo relatywna bliskość Centrum i dobra komunikacja (tramwaje). No i okolica oprócz tego, że jest zielona to jest spokojna. Jak narazie większych wad nie zauważyłem, ale może ktoś żyjący dłużej w Katowicach rozwinie ;) @errai:
@errai: Trudno coś wybrać :D - Unikaj starych dzielnic gdzie ludzie palą syfem w piecach (giszowiec, szopienice, załęże). 1000-lecie i paderewa są nieźle skomunikowane z centrum, ale głośne (szczególnie górne Paderewskiego) i nie ma miejsc parkingowych. Ja bym szukał czegoś na Koszutce (bliżej centrum), albo Brynowie, Ligocie, Piotrowicach (troche dalej)
@errai: Też chyba będę szukał pokoiku/kawalerki obok jakiegoś przemysłowego okręgu by łatwiej znaleźć pracę, bliskość centrum i komunikacja nie ma znaczenia, byleby łatwo było znaleźć i prosta pracę i kąt do spania.
@errai: wszystko zależy czego oczekujesz po lokalizacji. Mieszkałem przy Gen. Sikorskiego na Os. Paderewskiego i gdybym tylko miał możliwość zakupu tego mieszkania to nie wahałbym się ani minuty:
+ w zasięgu spaceru: biedra/lidl, auchan, carefur, rossmann, pepco
+ w zasięgu spaceru: Dolina Trzech Stawów, a więc chillout
+ w zasięgu spaceru: Śródmieście/dworzec
+ dobry dojazd komunikacją miejską do centrum
+ blisko do A4 i DTŚ
+ brak patoli, mimo popisanych gdzieniegdzie
@Ganicjusz: Mieszkam już w Krakowie kilka dobrych lat, teraz chcę spróbować Kato, bo czemu nie :) Nic mnie nigdzie nie trzyma, zawsze chciałem pomieszkać w różnych miejscach. Z takich bardziej przyziemnych powodów to Kraków jest jak dla mnie bardzo zatłoczonym miastem, nawet teraz bez turystów i studentów.