Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki!

Piszę pracę magisterską o błędach poznawczych na rynkach finansowych. Jej celem jest wyznaczenie czynników wpływających na ich popełnianie. Potrzebuję do tego uzupełnienia ankiety, szczególnie przez osoby, które interesują się #gielda lub #kryptowaluty, zarówno „świeżaków”, jak i bardziej doświadczonych inwestorów. Ankieta jest na około 10 minut, więc jeśli chcecie się sprawdzić, to bardzo proszę o jej wypełnienie:

Link do ankiety

Dla osób, które ją uzupełnią i wpiszą w ostatnim pytaniu swój nick z wykopu oraz zaplusują ten wpis, organizuję #rozdajo. Wylosowanej 11.03 osobie zamówię wybrane jedzenie do 50 zł na #pysznepl lub przeleję na konto 50 zł.
  • 60
@walker2: U mnie działa i uzupełniam. W pytaniu:

Wyobraź sobie sytuację: kupiłeś(-aś) akcję atrakcyjnej spółki za 40 zł, na rachunku maklerskim prowizja wyniosła dodatkowe 10 zł, o czym dowiedziałeś(-aś) się po fakcie. Czy w takiej sytuacji kupił(a)byś tę akcję, wiedząc o prowizji?


Z pytania rozumiem, że chodzi o 1 (słownie: jedną) akcję za 40 PLN. Kto kupuje 1 akcję za 40 PLN? :D

Powinna być tam 3 opcja: szkoda czasu na
@walker2: I dalej:

Wyobraź sobie sytuację: aby móc kupić akcję atrakcyjnej spółki o wartości 40 zł, wymagana jest aktywacja nowego rachunku maklerskiego poprzez uiszczenie opłaty w wysokości 10zł. Czy w takiej sytuacji kupił(a)byś tę akcję?


Mam zakładać nowy rachunek maklerski, aby kupić jedną akcję po 40 PLN? I jeszcze średni koszt nabycie wyniesie 30 PLN, bo będę mieć po drodze jakąś opłatę ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@walker2: na niektóre pytania brakuje 3ciej odpowiedzi "nie wiem"

Np z tym humorem czy spostrzegawczością. Skąd mam wiedzieć czym się charakteryzuje przeciętny inwestor
cią. Skąd mam wiedzieć czym się charakteryzuje przeciętny inw


@maniok: Chodzi o intuicyjne ocenienie siebie w stosunku do wyobrażenia przeciętnego inwestora. Ale tak, w wielu pytaniach mogłaby być odpowiedź "nie wiem" tylko mogłoby to utrudnić zebranie potrzebnych danych