Wpis z mikrobloga

#druk3d #drukarki3d

Murki wyceńcie mojego #ender3

- SKR Mini 1.2 + stockowa płyta
- Ekstruder BMG klon + metalowy + stock
- Szkło
- Mikrokomputer z Klipperem - druk i zarządzanie drukarką po sieci, szybszy i dokładniejszy druk, ciche silniki jak w PRUSie, edycja ustawień bez konieczności wgrywania nowego FW. Oczywiście można wgrać stocka Marlina
- Pancake motor - zamontowany DD, silnik waży 100g zamiast 280 stockowego
- Założone chłodzenie w oparciu o 2x5015 + 3010, zmodyfikowana wersja Manty
- Potencjometr do ściemniania ekranu
- Elastyczne nóżki
- Naciąg osi Y
- 1,5 butelki płynu adhezyjnego
- Silikonowa osłona na blok chłodzący
- Zestaw części eksploatacyjnych jak nowe dysze, grzałka, teflonowe "kable", kilka innych chlodzeń etc
- Założone konwertery DC-DC do regulacji prędkości wiatraków w drukarce - na płycie, na grzałce, w zasilaczu.

Działa wszystko dobrze, ale straciłem zapał i chęci do zabawy. Mogę dorzucić projekt w Fusion360 nad którym pracowałem do wrzucenia całej elektroniki pod spód drukarki z 1 wiatrakiem 120 - nowy Silentium, mogę dodać.
Mój cel to było ciche i szybkie drukowanie i spróbowanie wyciśnięcia z Endera jak najwięcej. Fajnie, jak ktoś będzie chciał to kontynuować : )
  • 18
@100kW: NanoPi luzem, nie drukowałem obudowy bo od początku był plan całościowej, mogę dodrukować.
Większość rozdawałem wydruków, pod koniec tygodnia mogę parę testowych zrobić przed sprzedażą. Silnik da skali, dzisiaj doszedł - trzeba przeutować wtyczkę więc nie montowałem jeszcze.
SKR Mini 1.2 + stockowa płyta

~50zl bo te plyty sie latwo pala

- Ekstruder BMG klon + metalowy + stock

8$

- Szkło

W zestawie przewaznie

- Mikrokomputer z Klipperem - druk i zarządzanie drukarką po sieci, szybszy i dokładniejszy druk, ciche silniki jak w PRUSie, edycja ustawień bez konieczności wgrywania nowego FW. Oczywiście można wgrać stocka Marlina

Rpi cwny nie pamietam, ale pi zero w stoi z 70zl nowe

-
@100kW: Ja wiem ile części kosztują : D Pytanie ile za całość złożoną mogę uczciwie wołać. Nie chcę wyrzucić zaporowej ceny, ale wiedza i kultura pracy w porównaniu ze stockowym Enderem też kosztują. Nie wystawię ani za 500zł, ani za 1000.