Wpis z mikrobloga

Jakiś mądry mirek potrzebny najlepiej #neurologia lub inna #medycyna a rozchodzi się o MR głowy, w opisie badania jest że wszystk ok itd, natomiast zastanawiają/martwią mnie 2 rzeczy, dlaczego na płytce z obrazami MR jest jedno z jakimiś liniami i wykrzyknikiem? i dwa, takich białych punktów jak na tym zdjęciu, na innych jest duzo więcej - co to za cholerstwo, że tam się osadził kontrast? Z góry dziękuję za odpowiedź, bo nie mogę sobie obecnie pozwolić na kolejne 150zł za 5min u neurologa, który tez mi nie odpowiedział na to pytanie, zwłaszcza że sam MR kosztował mnie 650 i moje finanse aktualnie klepią jak najman.
DetonatorGufna - Jakiś mądry mirek potrzebny najlepiej #neurologia lub inna #medycyna...

źródło: comment_1615186409zpgpIdfMUyt77sUxSk1vik.jpg

Pobierz
  • 58
@DetonatorGufna:

Ja miałem podobny przypadek 2 lata temu. Przyszedłem do domu z gierki w kosza, usiadłem do komputera i nagle zacząłem "tracić" wzrok na jedno oko. Uczucie takie, jakbym długo patrzył na słońce i potem nie mógł poprawnie widzieć całego obiektu, trochę jak zez. Po kilku minutach mi to przeszło, ale zryty beret jest do dzisiaj. Pamiętam też, że po tym doskwierały mi zawroty głowy, chwiejne chodzenie (nogi z waty momentami),
@DetonatorGufna

Tak jak już napisał @kermiz może to być migrena. Mam to samo - pół obrazu zamazane a po kilkunastu minutach pojawia się silny ból głowy i nudności które utrzymują się godzinami.
Kilkanaście lat temu byłem u neurologa, zlecił rezonans na którym nic nie wyszło. Powiedział że to migrena i muszę nauczyć się z nią żyć. Do tego dokucza mi światłowstręt ale to już codziennie :/ Niedawno byłem u okulisty i innego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@DetonatorGufna: poczytaj o migrenie ocznej i ogólnie o migrenie. Jak to to no to niestety ale nie do wyleczenia tak naprawdę chociaż powiedz ile lat masz. Kolega z pracy od podstawówki do powiedzmy 35 roku życia miał i mu nagle przeszło. Tak mu powiedział kiedyś lekarz że z wiekiem może przejść. Przede wszystkim ja bym znalazł takiego neurologa żeby wizyta potrwała, żeby pogadał i dokładnie sprawdził. Warto jechać moim zdaniem przez
@DetonatorGufna: z tego co opisujesz brzmi jak migrena i na Twoim miejscu poszłabym do neurologa specjalizującego się w migrenach. Polecam z całego serca centrum leczenia migren i padaczki w Krakowie. Moje wizyty trwały od 45 minut do dwu i pół godzin wywiadu, oboje lekarze są faktycznymi specjalistami w sprawie tych dwu chorób. Warto im zapłacić.

Neurolog na nfz lub nawet prywatny neurolog nie skoncentrowany na tych chorobach za bardzo nie pomoże
@baran_ofiarny: opis radiologa, dobre sobie xD

Robiłem TK zatok, gdyż od zawsze mam problemy z nimi - a ostatnio sie nasiliło, codziennie rano odkrztuszam zielono-krwawego gluta.

opis TK - "wszystko spoko, nic nie trzeba robic". Laryngolog wrzucił sobie fotki, obejrzał i mowi ze tam to chyba jakieś głąby to opisywały, bo wyraźnie widac skrzywienie przegrody i stan zapalny jednej zatoki.

nawet wśród lekarzy trafiają się partacze, jak w każdej branży. Tyle
@Axoi którego lekarza konkretnie polecasz w centrum w Krakowie? Bo od roku juz myślę nad zupełna zmiana leczenia i neurologa i właśnie to centrum jest na liście żeby sie przejechać na wizytę
@klebsiella: w sumie byłam u obojga - i mają bardzo podobną wiedzę i podejście. Leczę u nich zarówno migreny jak i padaczkę.

Masz do wyboru panią Ewę, jest młodsza i sama ma migreny i minimalnie więcej wie o powiązaniach migren i hormonów u kobiet. Oraz pan Piotr, troszkę bardziej zna się na padaczce.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@DetonatorGufna: Kreski i wykrzyknik - to localizer. Technik puszcza klika próbnych sekwencji o niskiej rozdzielczości, żeby wyznaczyć potem płaszczyzny cięć, tutaj akurat poprzecznych slice'ów.
Jasne punkty - o ile radiolog nie opisał inaczej pewnie naczynia i zatoki żylne wypełnione kontrastem. Nie słuchaj Mirków, co nawijają o zwapnieniach, w MR wapń jest czarny, nie jasny xP
@DetonatorGufna: Tak zupełnie szczerze, polecam dobrego okulistę, może się okazać, ze masz 3 stopnie zeza, i potrzebujesz okularów. Szczególnie może się nasilać, przy zmęczonych oczach. 0 szansa, żebyś to zobaczył sam, jakiś okulista dobry niech Cię obejrzy.