Wpis z mikrobloga

Dziś obchodzimy dzień upamiętniający heroiczną walkę kobiet o równość w prawie i polityce: dzięki latom działań ruchów feministycznych kobiety mogły uzyskać prawo głosu w wyborach.

Wszystkim kobietom życzę przede wszystkim ciągle zmniejszającego się gender wage gap, żeby nastała prawdziwa równość w gospodarstwie domowym (a nie tak jak teraz że pracujecie ponad dwa razy dłużej na waszego samca pasożyta niż on na Was) oraz powszechnej, darmowej i bezpiecznej aborcji.

Wszystkiego najlepszego z okazji dnia kobiet.

#neuropa #4konserwy #dzienkobiet #bekazprawakow
Majk_ - Dziś obchodzimy dzień upamiętniający heroiczną walkę kobiet o równość w prawi...

źródło: comment_16151830715VEKtHIUrz2YKphJompKti.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

gdzie kobieta zarabia mniej?


@marv0oo: Jeśli masz trudności ze znalezieniem w tym wątku raportu który mówi o gender wage gap oraz:

Ja życzę kobietą


...masz trudności z polskim na poziomie podstawowym, to nie dziwię się, czemu jedynym odniesieniem do pracy jakie zaprezentowałeś jest praca na magazynie. I nie, nie mam nic do tej pracy, sam tak pracowałem kiedyś.
  • Odpowiedz
@reynevayen: przypierdzielić się do takiego błędu to trzeba mieć straszne kompleksy, współczuję.
Tak walnąłem mały błąd, trudno.
Nadal życzę kobietom, żeby miały taką samą emeryturę, takie same limity w pracach, takie same wyroki w sądach jak faceci i by nie były traktowane na równi z osobami upośledzonymi i niepełnosprawnymi.
  • Odpowiedz
@reynevayen: a co raportu - masz tam wyraźnie napisane (nawet pogrubione), że to jest kwestia mniejszej skłonności do podejmowania ryzyka i mniejszych oczekiwań. Czyli nie ma tu żadnej dyskryminacji
  • Odpowiedz
@marv0oo: Widzę, że nie tylko z pisaniem masz problem, ale z czytaniem również - wymieniłeś jeden z powodów, gratuluję. Już zupełnie #!$%@?ąc od tego, że ja nie wypowiadam się co do powodów luki płacowej, a odpowiadam na twój durny komentarz "gdzie kobieta zarabia mniej?".
  • Odpowiedz
  • 2
@Godsfudge I to jest właśnie ta "naukowość" lewicy - jak jakieś badania nam nie pasują, to odrzucimy je na bazie z dupy wziętych oskarżeń dot. źródła xD

Jakbyś poczytał chociaż dwa zdania, to byś się zorientował, że autor cytuje tam wiele różnych badań na potwierdzenie tego, co pisze.
  • Odpowiedz
I to jest właśnie ta "naukowość" lewicy - jak jakieś badania nam nie pasują, to odrzucimy je na bazie z dupy wziętych oskarżeń dot. źródła xD


@Emes91: Przecież ktoś podlinkował ci już badania mówiące bezpośrednio o luce płacowej w Polsce. To jest ta twoja "naukowość"?
  • Odpowiedz
@Majk_: Głosować mogły tylko osoby będące w służbie wojskowej i w niewielu przypadkach kobiety i mężczyźni po 30 roku życia.Mężczyźni i kobiety nie posiadali praw wyborczych a ty piszesz o jakiejs heroicznej walce xd
  • Odpowiedz
  • 1
@reynevayen I jakbyś raczył zauważyć, nie odrzuciłem ich a priori na podstawie jakichś wydumanych oskarżeń w kierunku źródła, tylko powiedziałem, że odniosę się, jak przeczytam, czego jeszcze nie zrobiłem, bo na komie mi się nie odpala. Czaisz różnicę?
  • Odpowiedz
I jakbyś raczył zauważyć, nie odrzuciłem ich a priori na podstawie jakichś wydumanych oskarżeń w kierunku źródła, tylko powiedziałem, że odniosę się, jak przeczytam, czego jeszcze nie zrobiłem, bo na komie mi się nie odpala. Czaisz różnicę?


@Emes91: Nie pojawiła się w tobie zatem refleksja, że skoro pojawiły się potencjalne dowody przeczące twojej tezie, to może dobrze byłoby się wstrzymać przed jechaniem po "lewicy i jej <>"?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marv0oo: kobiety nie mogą nosić tyle ile mężczyźni, bo mają mniej mięśni co wynika z natury. Kobieta po podnoszeniu ciężarów naraża się na większe konsekwencje niż mężczyzna. Nie wiem dlaczego niby miałaby zarabiać mniej jak naraża się bardziej. Wyroki w sądzie to też gówno prawda. Mężczyzn w więzieniach jest chyba z 80% , dostają większe wyroki, bo popełniają statystycznie o wiele więcej przestępstw niż statystyczna kobieta. Dla kobiety zazwyczaj wyrok
  • Odpowiedz
  • 0
@reynevayen Nie, bo koleś odrzucił tekst, który wysłałem, gdzie cytowane jest kilka różnych, rzetelnych badań, nazywając to z dupy "chrześcijańskim szurstwem", więc zasłużył wyłącznie na wyśmianie.
  • Odpowiedz
Nie wiem dlaczego niby miałaby zarabiać mniej jak naraża się bardziej.


@chwila: bo to praca, a nie konkurs na narażanie życia. W pracy chodzi o efektywność. Sprzedawca, który sprzeda 1000 towarów jest znacznie lepszy niż sprzedawca który sprzeda ich 500. Biznes, pieniądze, nie patrzą na płeć, tylko na liczby. I skoro kobieta wyrabia mniej liczb (w tym wypadku może dźwigać mniej kilo), to jest mniej kompetentna na dane stanowisko, mniej się nadaje. I tak, jeśli jakiś wychudzony facet podniesie tak samo mało jak kobieta to jest tak samo mniej warty w danej branży i odwrotnie - napakowana kobieta jest więcej warta. Ale to są ekstrema.

bo popełniają statystycznie o wiele więcej przestępstw niż statystyczna kobieta

a trawa jest zielona. Co m ILOŚĆ przestępstw do
  • Odpowiedz
@Emerkaes: Przeczytałem i nie czuję się na tyle mocny w statystyce, by wszystko tam zrozumieć, natomiast ciekawi mnie jedna rzecz, co napisałem - twierdzisz, że takie coś występuje "w Polsce", jako że wysłałem badania, które z kolei obalają płciową różnicę płac w USA. Czyli że Twoim zdaniem w USA faktycznie nie ma tego gender pay gap, tylko my jesteśmy zacofani?

Nie ukrywam, że te badania wybitnie nie wzbudzają mojego zaufania,
  • Odpowiedz