Wpis z mikrobloga

#mechanikasamochodowa #samochody #elektryka

Golf 4. Problem występuje przy 3-4 odpaleniu auta. Przy przekręcaniu kluczyka na 1 pozycję wszystko jest ok. Po przekręceniu na 2 czyli rozruchu auto momentalnie traci prąd. Taki stan rzeczy trwa około 30-60 sekund i wszystko wraca do normy. Potem sytuacja się jeszcze może powtórzyć 2-3 razy zanim auto odpali. Jak już gaśnie wszystko łącznie z kontrolkami i licznikiem. Dodam jeszcze, że akumulator wymieniłem na nowy miesiąc temu. Problem zaczął występować po tym jak wymieniłem żarówkę pozycyjną i auto zaliczyło badanie techniczne. Ktoś ma jakiś pomysł co to może być?
  • 17
@Dejwi996: Modułu chyba nie. Ostatnio nie padało jak w aucie zaczęły się problemy. Musiałem za to zdjąć osłonę akumulatora przed wymianą żarówki, bo tam jest bardzo mało miejsca i każdy cm wolnej przestrzeni się liczy. Ogólnie auto stare, 20 letnie, w kilku miejscach kable przy akumulatorze zaizolowane taśmą przez jakiegoś poprzedniego właściciela.
@wypokowy_expert: Po kablu masowym łatwo znajdę to miejsce?

Jeszcze dodam, że prąd wraca po jakiś czasie, ale jakby z osłabionym napięciem, bo przez kilka sekund na liczniku wyświetlają się jakieś kreski, zamiast faktycznego jego stanu. Dzisiaj myślałem, że auto padło na amen, ale jak poruszyłem kablem masy przy akumulatorze i wróciłem do auta prąd wrócił i auto odpaliło normalnie.