Wpis z mikrobloga

#wroclaw #mpkwroclaw Tak wygląda dojazd buspasem do pl. Orląt Lwowskich od strony ul. Robotniczej w dzień powszedni ok. godz. 14:30. Linie 106, 148 i 149 łapią w tym miejscu od 6 do około 12 minut opóźnienia. Moim zdaniem przyczyny są dwie: 1. Nieprzemyślane uruchomienie sygnalizacji świetlnej pl. Orląt/Robotnicza, 2. Nieuprawnione korzystanie z buspasa przez większość kierujących... (Choć z drugiej strony trudno im się dziwić. Korki przy dojeździe do ul. Nabycińskiej są naprawdę gigantyczne).
mort555 - #wroclaw #mpkwroclaw Tak wygląda dojazd buspasem do pl. Orląt Lwowskich od ...

źródło: comment_1615115384PCdfGFINUllvTfH3lEXoOk.jpg

Pobierz
  • 13
@mort555: Jechałem tam ostatnio i sam się zastanawiałem jak to działa. Literki na tym znaku są małe, wydawało mi się na początku że to buspas plus skręt w Tęczową, potem doczytałem że to tylko skręt na parking. Nie wiem czy więcej osób nie miało takiego mindfucka, zwłaszcza że na tym pasie stoi po kilka samochodów.
Ogólnie to słabo to działa, robotnicza o tej porze jest skazana na dobrą wolę jadących od
@mort555: Te światła co zaznaczyłeś przed przejściem dla pieszych są tak ustawione, że jak stoisz na nich na czerwonym to na następnych zapala się zielone, a w momencie gdy ty dostaniesz zielone, to następne się zmienia na czerwone. Stałem tam ostatnio jako pierwszy i mimo, że ruszałem dość szybko to wjechałem już praktycznie na pomarańczowym.
@sokool co ty gadasz chopie, trzy lata jeździłem tamtędy do pracy i zawsze się korkowalo, ta ulica po prostu powinna być przebudowana już dawno temu, ona mogła obsługiwać ruch do tych magazynów przy torach a nie pół miasta jadącego do wpt czy dalej na wpp i nowy dwór
@LazyInitializationException: Korek byłby mniejszy jakby zamiast kostki brukowej byłaby tu 3 pasmowa autostrada.
Jak masz zamiar przekonać ludzi, aby w czasie epidemii jeździli autobusem, który MOŻE przyjedzie na czas i MOŻE nie będzie przepełniony?
Ja od ponad roku nie jeździłem MPK i nie będę jeździł dopóki chore czasy się nie skończą. Nawet nie wiem jakie są obostrzenia obecnie w MPK.
@mort555: A tak z ciekawości - Urzędasy, które wymyśliły trasę linii 106 przez ul. Robotniczą musieli mieć niezłą fantazję. Ten fragment z poniemiecką kostką bliżej Dworca Świebodzkiego wygląda jak z jakiejś gry albo filmu post-apo. Nie ma tam chyba żadnych osiedli, są za to pozostałości przemysłowe i zupełnie nie rozumiem, czemu "stoszóstka" ciśnie od zawsze tamtędy. Praktycznie równolegle do Robotniczej idzie przecież Braniborska/Strzegomska. Tak wiem - teraz jest budowa TAT i
@mort555: Mylisz się. Powód jest jeden:
Zgłoszenie pomysłu buspasa w tym miejsciu przez pana Przemysława Filara który dostał etat w MPK po to by już się #!$%@?ł ( ͡° ͜ʖ ͡°) a ostatnio dostał awans bo jest takim super specem od płynności ruchu ( ͡° ͜ʖ ͡°)