Wpis z mikrobloga

Witam, zaczne od tego, że #valheim to niesamowicie przyjemna gra, ostatnio tak dobrze bawilem się przy factorio, 30h pykło w tydzień ;)
Mam przy okazji pytanie, jak efektywnie przenieść bazę z wyspy na wyspę jeszcze przed uzyskaniem żelaza? Nie mam bagien na swojej początkowej wysepce a szkoda mi wozić iron scrap w te i nazad małą łodką. Znalazłem lokacje bagiennego bossa, mocno oddaloną, więc tam chciałbym się osiedlić.Da się wyrzucić na łódkę graty z ekwipunku (metale głównie) i nie pogubić ich w trakcie podróży morskiej?
A jeśli nie to czy da sie jakoś rozebrać łódkę i podróżować w jedną stronę za pomocą portalu budując ją tylko na drogę powrotną? Próbowałem młotkiem, ale z jakichs powodów nie mogę tego zrobić.
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Stashqo: łódka ma w podłodze klapę, która kryje dostęp do miejsca na przewóz przedmiotów. Wydaje mi się że można też zwyczajnie rozwalić ją np. toporem żeby odzyskać materiały zużyte do jej wytworzenia. Ważne tylko żeby robić to na płyciźnie bo inaczej wszystko poza drewnem pójdzie na dno i będzie nie do odzyskania.
@kos_: 4 sloty to troche mało, sprawdzalem opcje z wyrzucaniem przedmiotow na lodke ale tonęły od razu. Jestem teraz na środku oceanu płynac pod wiatr od 15min, ale przetestuję niszczdnie łódki jak już dopłynę. Dzięki.
@Stashqo lepiej właśnie się osiedlić przy wodzie i na relaksie dopływać łódeczką, bo będzie o niebo wygodniej. Ja po prostu robię portale w bezpiecznym punkcie na wyspie ze skrzynkami, które jak wypełnię metalem, to jednorazowo zgarniam łódką.

Z kolei przenosiny to portale. Metale przenosisz łódką i voila. Sam wszystko przerzucałem przez portal. Metale wygenerowalem cheatem, a stare wywaliłem, bo nie chciało mi się pływać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Stashqo: można też załadować wózek przedmiotami i wepchnąć go na łódkę. Ale wtedy trzeba będzie uwagi bo jak trafi się sztorm i wózek spadnie to pa pa przedmioty
@Silvervend: akurat w swej noobskiej mądrości pierwszą bazę założyłem nad wodą tuż na pograniczu biomów, więc łódką śmiało pływam, ale skoro bagien nie mam na wyspie ani na okolicznych dwóch to trzeba sie chyba zwyczajnie przeprowadzić.

BTW pytanie ogólne, jak budowac mosty/pomosty żeby drewno nie zespuło się w wodzie? Odblokowuje sie później jakis specjalny typ drewna/materiał?
@Stashqo no ja się zbudowałem na wyspie przy zewnętrznym okręgu (gdzie zaczynają się inne biomy niż Meadows i Black Forest) i tak sobie śmigam.

Drewno zawsze psuje się w wodzie. Możesz użyć kamienia.
@Stashqo: Totalnie bez sensu. Przy każdym kolejnym materiale będziesz się przeprowadzał? Od tego w tej są portale i łodzie. Jedziesz 1 raz na bagna średnią łódką, zdobywasz tam potrzebne materiały i jak wrócisz to budujesz łódkę którą ciężko ci będzie samemu zapełnić. Możesz zrobić tp na bagna i przenosić się tam i budować dopiero łódkę. Budować koło bosa tym bardziej bez sens bo kilka bagien ci nie wystarczy by wydobyć wystarczająca
@Stashqo: no to robisz z metali wszystko co potrzebujesz bo jak chcesz się na bagna przenosić to wtedy będziesz po brąz pływał? no chyba nie. Szukasz miejsca stawiasz portal i przenosisz wszystko portalem