Wpis z mikrobloga

Poszukuje filmu, który oglądałem gdy byłem mały w nocy w telewizji. Jest to wielkie wyzwanie ponieważ posiadam strzępki informacji. Film na 90% jest francuski, nakręcony w latach 70-90, był w nim wątek spadochroniarza?/agenta który wylądował na wsi, i ukrywał się w stodole u rodziny farmerów, wiedziała o tym tylko córka farmera, która go podrywała. Kolejny wątek mówi o śiwowłosym bandycie/złodzieju który jest poszukiwany w całej francji. Końcówka filmu wygląda tak, że siwowłosego bandytę trzyma na muszce 12~letni chłopak który ma ksywę "El Krocze", wbiegają żandarmi i film się chyba kończy. Błagam o pomoc ponieważ oglądałem ten film dobre 16 lat temu, i co kilka lat powraca do mnie ten obraz, nie chciałbym o tym filmie do reszty zapomnieć i wierzę że go jeszcze kiedyś obejrzę. Dla osoby która pomoże odnaleźć ten film stawiam kebaba do 30pln na pyszne.pl Proszę o żebroplusika dla zasięgu...#film #kiciochpyta #film #szukamfilmu #kino
  • 18
@gremliny_atakujom:

Żaden problem odgadnąć czego szukasz ;)

To film "W matni" (1984, Canicule aka Dog Day), z Lee Marvin'em.
Na VHS wydał to Best Film w połowie lat 90-tych.

https://www.filmweb.pl/film/W+matni-1984-31282/descs

Gdy go oglądałem wtedy na VHS, mało mi się podobał, z pamięci oceniłem na 5/10.
Ale fabuła jakoś mi utkwiła w pamięci, i od razu wiedziałem o czym piszesz ¯\_(ツ)_/¯
Montago - @gremlinyatakujom:

Żaden problem odgadnąć czego szukasz ;)

To film "W...

źródło: comment_1615056449dMz1t7d0RuUe1UWJzR07PZ.jpg

Pobierz
@gremliny_atakujom: Z Allegro klasycznie na VHS, czy reedycję na DVD ?
Nawet nie wiedziałem że na płycie go wznowiono ツ

@bulwapospolita Trochę dziwne że Google nigdzie nie znalazło opisu tej sceny z dzieciakiem, choć możliwe że film jest u nas na tyle mało znany, że nikt nigdzie o tym nie pisał.
Może w przyszłości ktoś trafi w ten wątek - i znajdzie swój tytuł ¯\_(ツ)_/¯
Montago - @gremlinyatakujom: Z Allegro klasycznie na VHS, czy reedycję na DVD ? 
Naw...

źródło: comment_1615115150qQ6YSBzNYLBerPNP2qYArw.jpg

Pobierz