Wpis z mikrobloga

Ile w Polsce tak realnie średnio się zarabia na rękę?
Jaka miesięczna pensja w Polsce na rękę uważana jest już za wysoką?

Pytam ludzi bo te oficjalne statystyki to można o kant dupy rozbić.

#polska #zarobki
  • 17
@justlogin: zależy od regiony i branży. Na śląsku w mieście 130 tyś według ludzi których znam w wieku około 25-30 lat średnia na oko to z 3k.

Programiści więcej z kolei ludzie bez perspektyw rozwoju niestety te 2k

Górnicy od 3-7k
No i prawnicy/lekarze jak ogarnęli po studiach również ładnie im się wiedzie. Nie biorę pod uwagę ludzi z własną JDG czy zasiadających w spółkach. Ogarnięci 40+ bez 4-5 przeważnie do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@justlogin: miasto powiatowe - za 3000 bedziesz dobrze zyl i cos odlozysz
miasto wojewodzkie inne niz stolica - za 4000 bedziesz dobrze zyl i cos odlozysz
Jak znajdziesz sobie mirabelke i podzielicie sie kosztami
zucia, to jeszcze wiecej odlozycie.

A realnie w powiatowym zarabiasz minimalna + premie, a w wojewodzkim ze 3.5 tys na reke.
@justlogin: > 2379,66 zł brutto, czyli nieco ponad 1,7 tys. zł na rękę to najczęstsze wynagrodzenie wypłacane w Polsce. Widzicie różnicę? Nie średnie, tylko najczęstsze, zwane też fachowo dominantą. GUS publikuje te dane rzadko i z dużym opóźnieniem, ale dominanta i mediana to znacznie ciekawsze wskaźniki niż abstrakcyjna średnia pensja, którą niektórzy tak chętnie obrazują „puchnące portfele Polaków”

GUS podaje jeszcze jedną kwotę: 4094,98 zł brutto, czyli 2 919,54 zł netto.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@justlogin: w moim wypadku, w aktualnej sytuacji to 10k po haraczach to minimum do spokojnego życia bez obniżania aktualnego poziomu. Utrzymuje rodzinę 5 osób plus 2 hipoteki i często wynajem lokum na wyjazd na budowę i utrzymanie dwóch aut. Zostaje żeby coś odłożyć i mieć na nieprzewidziane wydatki.

@jarezz: 10k dochodu w rodzinie, utrzymujesz 5 osób, 2 hipoteki i dwa auta? Wydaje się, że 10k to za mało. Sam zarabiam > 10k i różowa ok 5k, nie mamy dzieci i żyje się spoko, ale jakbym miał utrzymywać cała rodzinę za 10k to już chyba średnio
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sebb521: 10k podałem jako minimum. Dwie hipoteki to u mnie będzie na maksa 3,2k. Paliwo do samochodu 1k, rachunki stałe 1k. Reszta na życie i skromne oszczędności.

Różowa ma te 500 plusy na dzieci jeszcze.

Sam zarabiam aktualnie więcej niż te 10k.
@justlogin: To co ludzie piszą to masakra ja normalnie zacząłem w miarę żyć zarabiając 7k na rękę z hipoteka 1,5k miesięcznie, obecnie mam to legendarne 15knetto i to już daje komfort psychiczny gdzie sporo pieniędzy się odkłada bez uciskania pasa