Wpis z mikrobloga

Nie wiem na co ja wchodzę na ten wykop, chyba po to żeby sobie ciśnienie podnosić ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale dziś czuję ewidentną potrzebę odpowiedzi na to co pojawia się na głównej.
Jest sobie takie znalezisko https://www.wykop.pl/link/5989897/88-smierci-na-covid-w-krajach-gdzie-ponad-polowa-populacji-ma-nadwage/, są sobie takie komentarze jak pic rel, plusowane namiętnie. A mnie aż skręca jak takie komentarze widzę.
Bardzo prosiłabym o pokazanie mi, gdzie ta lewica twierdzi że otyłość jest zdrowa (ale bez wklejania jakichś twitów, wow, niektórzy ludzie wierzą też w czipy w szczepionkach, wow, ludzie piszą czasem bzdury w internecie, wow).
Odpowiedzi jakich się spodziewam:
- reklama z grubymi ludźmi!!oneone! - no shit Sherlock że prywatna firma chce docierać do potencjalnych klientów zdjęciami osób podobnych do nich, proszę tylko o wytłumaczenie gdzie w tym lewicowość
- gazeta pokazuje zdjęcia ćwiczących osób z nadwagą - ... To chyba dobrze?
- powiedzieć wam co twierdzi to nieszczęsne "lewactwo"? Zapewne to: https://www.healthline.com/nutrition/fat-shaming-makes-things-worse - tl;dr wytykanie komuś jego wagi nie pomaga, a nawet pogarsza sytuację. No ale nie, wykopki klaszczą gdy ktoś powie do nieznajomej dziewczyny, że jest gruba. Dobrze jej tak, niech się weźmie za siebie! Naprawdę uważacie, że osoby z nadwagą nie są świadome że może to pociągać konsekwencje zdrowotne? Naprawdę uważacie, że ciągłe wytykanie komuś wad pomaga w pracy nad sobą?

Psychologia level wykop.

#gorzkiezale #glownapelnagowna #neuropa #bekazprawakow #bekazwykopkow
azetka - Nie wiem na co ja wchodzę na ten wykop, chyba po to żeby sobie ciśnienie pod...

źródło: comment_1615022315KMR9tcs0LLAv1e5nulBe5U.jpg

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
wytykanie komuś jego wagi nie pomaga, a nawet pogarsza sytuację


@azetka: Tylko że w 2021 nie jesteśmy w miejscu gdzie "wytykamy komuś wagę". Aktualnie wypaczono koncepcję ruchu "body positivity" który miał w założeniach pokazywać światu że istnieją ludzie (i nie powinni się niczego wstydzić) z genetycznymi chorobami skóry, po wypadkach, niepełnosprawne ale połowę przekazu przejęły osoby otyłe. Jest ogromna różnica pomiędzy osobą która ma blizny po poparzeniach a leniwym spasionym grubasem.

Naprawdę uważacie, że osoby z nadwagą nie są świadome że może to pociągać konsekwencje
  • Odpowiedz
Naprawdę uważacie, że ciągłe wytykanie komuś wad pomaga w pracy nad sobą?

@azetka: tak.


@morf dostałeś powyżej artykuł o wytykaniu, a ty swoje, rozumiem, że jesteś specjalistą w tej dziedzinie i dzięki temu, że wytykałeś innym wyleczyłeś nadwagę tych osób bez niszczenia im psychiki?
  • Odpowiedz
dostałeś powyżej artykuł o wytykaniu, a ty swoje, rozumiem, że jesteś specjalistą w tej dziedzinie i dzięki temu, że wytykałeś innym wyleczyłeś nadwagę tych osób bez niszczenia im psychiki?


@Reepo: tak samo jak wytykam ludziom alkoholizm i narkomanię wytykam bycie spasionymi leniwymi grubasami.

Rozumiem że te wszystkie akcje w telewizji jak to alkohol niszczy rodziny to powodują stres u alkoholików i oni piją jeszcze więcej? XDD
  • Odpowiedz
@Morf: No bo alkoholik i narkoman nie jest świadom że jest narkomanem i potrzebuje większego szkalowania i większej nienawiści do siebie. Jeszcze raz pytam o artykuły lub badania, które podeprą twoją tezę, że szkalowanie takich osób im pomoże, bo to co piszesz to jest gówno prawda - idealistyczna wizja tego, że ludzie tak po prostu są w stanie ogarnąć się jak tylko zacznie się do nich krzyczeć xD Myślisz, że
  • Odpowiedz
No bo alkoholik i narkoman nie jest świadom że jest narkomanem i potrzebuje większego szkalowania i większej nienawiści do siebie


@Reepo: j.w. od cholery ludzi rozpoczyna dzień od małpki i nie widzą w tym nic złego. Tak samo jak z kilkoma winami co drugi wieczór w przypadku pań.

Miałem #!$%@? całe dzieciństwo bo byłem otyły - czy mi pomogło to, że mi codziennie to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
dostałeś powyżej artykuł o wytykaniu, a ty swoje, rozumiem, że jesteś specjalistą w tej dziedzinie i dzięki temu, że wytykałeś innym wyleczyłeś nadwagę tych osób bez niszczenia im psychiki?

@Reepo: tak samo jak wytykam ludziom alkoholizm i narkomanię wytykam bycie spasionymi leniwymi grubasami.

Rozumiem że te wszystkie akcje w telewizji jak to alkohol niszczy rodziny to powodują stres u alkoholików i oni piją jeszcze więcej?
  • Odpowiedz
@Morf: ok czyli jesteś prymitywem i tyle, nie przemówię ci do rozumu, po prostu wszystko na chłopski rozum i w dupie z badaniami, w dupie z psychologią i tyle. Krzywdź ludzi dalej, powodzenia z takim podejściem w życiu
  • Odpowiedz
Krzywdź ludzi dalej, powodzenia z takim podejściem w życiu

Nie wiem jakie cudotwórcze zdolności musisz mieć, że narkomanię i alkoholizm wyleczysz "wytykaniem".


@no_49: @Reepo: Idźcie do sądu bo według badań TVP niszczy życie alkoholików i ich stygmatyzuje bo puszczają spoty że picie i alkoholicy są źli. Napewno wygracie bo przecież każdemu należy się szacunek i nie wolno palcami wytykać.
Morf - > Krzywdź ludzi dalej, powodzenia z takim podejściem w życiu

 Nie wiem jakie...
  • Odpowiedz
@Morf: Ty odróżniasz kampanie informacyjną od atakowania/szkalowania/wyszydzania? Czy nawet taką różnicę ci trzeba wytłumaczyć bo nic nie rozumiesz?
Nie jest złe informowanie otyłych o tym, że powinni wziąć się za siebie i do czego prowadzi otyłość, złe jest wyszydzanie i atakowanie ich za to jacy są I OCZEKIWANIE, ŻE TO NAGLE SPOWODUJE POPRAWĘ.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@Morf: Widocznie nigdy nie miałeś do czynienia z alkoholikem, ja miałem bliską osobę i po prostu bredzisz jak potłuczony.

Jesteś typowym spierdoxem co chorym na depresję każe iść pobiegać.
  • Odpowiedz
Naprawdę uważacie, że ciągłe wytykanie komuś wad pomaga w pracy nad sobą?


@azetka: mam w to wywalone.

A co od tej reklamy: w wielu miejscach na świecie zakazana jest reklama papierosów czy alkoholu, podobnie powinno być z oswajaniem ludzi z widokiem grubasa.
  • Odpowiedz
Czekam aż alkoholicy i narkomani zaczną występować w reklamach jako weseli uśmiechnięci ludzie analogicznie jak z grubasami.

@Morf: nigdy nie widziałeś reklam piwa ze szczęśliwymi ludźmi xDD
Inb4 "bo mało to można" - no od razu to po nikim nie zobaczysz ile pije xD no i o ile może są reklamy z osobami z nadwagą to raczej nie ma reklam gdzie ktoś siedzi i #!$%@? ciastka, a taka byłaby analogiczna
  • Odpowiedz
@Morf: Ale ja głupi byłem, nie wiedziałem, że publiczne gnojenie "kaszalotów, tłustych fok, grubych świń" to tylko forma terapii podszyta empatią i chęcią niesienia pomocy. XD
  • Odpowiedz
A co od tej reklamy: w wielu miejscach na świecie zakazana jest reklama papierosów czy alkoholu, podobnie powinno być z oswajaniem ludzi z widokiem grubasa.

@bidzej: a kolega nie widzi różnicy między reklamą szkodliwego produktu a pokazywaniem wizerunku ludzi którzy są w społeczeństwie?
Myślisz że analogicznie do reakcji "mhm napiłbym się tej wódeczki z reklamy" ludzie by reagowali "mhm, ale bym sobie przytył X kilo żeby być jak ten facet
  • Odpowiedz
Myślisz że analogicznie do reakcji "mhm napiłbym się tej wódeczki z reklamy" ludzie by reagowali "mhm, ale bym sobie przytył X kilo żeby być jak ten facet z reklamy"?


@azetka: myślę, że taka reklama otwiera im w głowie furtkę "hm, to w sumie spoko być grubasem", podobnie jak w przypadku alkoholu "hm, to w sumie spoko się napić wódeczki". A to nie jest spoko.

EDIT: dokładnie to jest argumentacja przeciwko
  • Odpowiedz
@bidzej: a kolega nie widzi różnicy między reklamą szkodliwego produktu a pokazywaniem wizerunku ludzi którzy są w społeczeństwie?

Myślisz że analogicznie do reakcji "mhm napiłbym się tej wódeczki z reklamy" ludzie by reagowali "mhm, ale bym sobie przytył X kilo żeby być jak ten facet z reklamy"?


@azetka: Tak w sumie, to usuwanie szlugów ze starych zdjęć/filmów miało służyć właśnie takiemu celowi. No bo co, dziecko miałoby sobie
  • Odpowiedz