Wpis z mikrobloga

  • 1
@Jagoo zapytam czysto z ciekawości, no offence - co daje całkowita rezygnacja z warzyw? One ani jakoś specjalnie dużo kalorii nie mają, fajnie się można nimi nasycić, więc czemu ta dieta je wyklucza?
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@mindrape po prostu tak lubię, nie korzystam z przypraw, a ryba ma pewien smak, który działa mi jak dopełnienie mięsnego smaku.

@Xbox no widzisz, poruszałam ten temat parę postów temu. Nie nasyce się warzywami, mam wzdęcia po wielu rzeczach, potrafię przez dwa dni też nie iść do toalety przez wiele produktów. No i najważniejsze: dużo potraw powoduje że wymiotuje i się nie najadam. Wybrałam carnivore tylko dlatego, że zawsze lubiłam
  • Odpowiedz
  • 0
@Jagoo Co do wzdęć po warzywach warto sprawdzić się pod kątem FODMAP i wyeliminować te, które nam szkodzą. Ja od kiedy zaczęłam unikać warzyw strączkowych, cebuli, kapusty i kalafiora w dużych ilościach, czuję się o wiele lepiej.
A co do wymiotowania po wielkim talerzu, może wystarczy... nakładać mniej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 5
@xbix A może mam zaburzenia odżywiania i jednak wolę słuchać swojego organizmu niż kogoś z Internetu? Bez złośliwości, ale wkurzają mnie hasła o nakladaniu mniej bez poznania kogoś. Co do warzyw, wybrałam karni bo dobrze się na tym czuje, jest mi lekko itp nie mam potrzeby odrzucenia do tego czegoś innego. Jak się znudzi to przejdę na keto bo jest to ta sama rodzina
  • Odpowiedz
  • 0
@Jagoo Jeśli ktoś ma zaburzenia odżywiania, to najpierw powinien iść do specjalisty, a nie wpadać z jednej skrajności w drugą. Ale to tylko taka rada randoma z Internetu.
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@xbix ale jaka skrajność? Tak mam terapię i kontakt z psychodietetykiem. I wszystko jest ok. Nie jest ok jak.po czymś rzygam.
  • Odpowiedz
  • 0
@Jagoo Każda mocno restrykcyjna dieta jest skrajnością. Dobrze, że masz kontakt z lekarzem. Nie chciałam Cię urazić, nie wiedziałam o Twoich problemach z odżywianiem, dlatego mój komentarz z wielkością porcji był zbędny (widziałam jakie ludzie mają style odżywiania, więc z góry założyłam, że to taki kaprys z wielkością porcji).
Obawiam się tylko, że taka dieta może mieć ogromny wpływ na kobiecą gospodarkę hormonalną. Co z tego, że można się po niej
  • Odpowiedz
@xbix wiele ludzi jest przecież na carni i autentycznie jeszcze nie widzialem komentarza, żeby ktoś pisał, że się źle czuł na tej diecie. Czytałem, że np ludzie mieli po niej problem wrócic do warzyw ze względu na problem z ich trawieniem i trwało chwilę zanim pozbyli się wzdeć, lub że była to dieta dla nich zbyt monotonna, ale jednocześnie nikt nigdy nie mówił, że się na niej źle czuł lub dostał
  • Odpowiedz
Obawiam się tylko, że taka dieta może mieć ogromny wpływ na kobiecą gospodarkę hormonalną


@xbix: No i ma ale pozytywny. Jest wiele doniesień o tym jak kobiety które były bezpłodne i miały rozwalone hormony na carnovore wracały do normu i teraz mają zdrowe dzieci. Nie strasz ludzi pierdołami jak nie masz wiedzy.
@Jagoo:
  • Odpowiedz