Wpis z mikrobloga

więc jestem po locie.

odpowiedź to rozbił się w trakcie ( ͡° ͜ʖ ͡°) taki nie planowane lądowanie

ogólnie sterowność bardzo słaba, miałem wrażenie że lecę papierowym samolotem. do tego bardzo duży wiatr

przyczyna katastrofy? chyba utrata ciągu przy próbie odbicie się do góry, tak to wygląda z nagrań

uszkodzenia: kabinę i segment za nim. mocowanie silnika, osłona silnika. skrzydła całe, może przełożyć

Nagranie z telefonu: https://streamable.com/l6d0zd
Nagranie FPV: https://streamable.com/6rtr8e

#druk3d #chwalesie #tworczoscwlasna #majsterkowanie #modelarstwo #fpv #drony
źródło: comment_1614943125i8L2KBnVMNXUwLPZTyAkrV.jpg
  • 175
@mapache mam pytanie odnośnie samego fpv. To ciągnie prąd z głównego akumulatora czy ma swój, niezależny? Jak to wpływa na żywotność i o ile skraca długość lotu? PS. Kiepska lokalizacja kamerki imo
@Nytalith: myśle że popełniłem błąd nie dodając gazu. w dronie to było naturalne dla mnie typu przechylam się do przodu to dodaje gaz żeby wyrównać. ale tutaj już nie
@mapache: w ogóle w którą stronę wiało? Bo w fixed wing to ma znaczenie, możesz lecieć pod wiatr i mieć nośność ale jak Ci zawieje od ogona to jest przeciągnięcie. No i generalnie szybciej i wyżej jest bezpieczniej, bo więcej pola na błąd.
@mapache: Trochę w życiu takimi rzeczami latałem i trochę ich zbudowałem. Nie popełniłeś jakiegoś znaczącego błędu, to po prostu lata jak gówno i żeby latało musiałbyś trzymać gaz na maksa i pilnować żeby nie zaczął pompować. Na moje oko to się do latania nie nadaje. Ale wygląda nieźle.
@McRancor: Moim zdaniem trochę był tu błąd - widać, że leciał wolno, jeszcze tuż przed wypadkiem skręcił z lotu pod wiatr do lotu w poprzek + zwiększenie wysokości bez dodania gazu.
@mapache: a wychylenia sterów sprawdziłeś? Może coś nie tak jest z ratio ;) No i wyglada, ze leciałeś wolno (zwłaszcza na początku - widać wysoki AoA), więc sterowność siłą rzeczy będzie niższa.
Moim zdaniem trochę był tu błąd - widać, że leciał wolno, jeszcze tuż przed wypadkiem skręcił z lotu pod wiatr do lotu w poprzek + zwiększenie wysokości bez dodania gazu.


@Nytalith: Jak już szukamy błędów to jest ich więcej w projekcie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ta sytuacja była do uratowania, ale z perspektywy całości - projekt do gruntownych przeróbek, bo to zwyczajnie lata tak słabo, że latanie
@mapache: Żeby ten model latał, musi mieć mocny silnik i ważyć nic. Latać będzie, ale chyba nie na takim lataniu Ci zależy. Jak chcesz pobawić się FPV i mieć jakąkolwiek frajdę bez skupienia się na walce o lot - trzeba poszukać czegoś innego - na pewno nie będzie wyglądać jak myśliwiec bojowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mapache: w sumie w specce sugerują 6s napęd. PRzy podobnym śmigle i KV, czyli w praktyce o połowę mocniejszy (ʘʘ) Więc nic dziwnego że w tym setupie był nieco ślamazarny
@mapache: Jeśli nie potrzebujesz super dynamicznego FPV to skysurfer jest spoko, łatwy w opanowaniu i pancerny, wpierdzieliłem się nim pionowo w ziemię, trochu kleju i jest jak nówka szuka (prawie) xD