Wpis z mikrobloga

  • 1058
#heheszki #bekazpisu #bekazlewactwa

Za PO baryłka ropy kosztowała 100-120$ więc paliwo kosztowało 4,50-5zł/litr
Teraz za PiS baryłka ropy kosztuje 60-70$ i paliwo też kosztuje 4,50-5zł/litr
Narodowi czempioni jak Obajtek, których nam zazdrości Apple czy inny Google, sprawili ten sukces na który nas tak na prawdę nie stać ( ͡º ͜ʖ͡º) #polityka
Pobierz Kempes - #heheszki #bekazpisu #bekazlewactwa

Za PO baryłka ropy kosztowała 100-120$ ...
źródło: comment_1614928827VYzGfkSSJh0zrjCHWGbdgW.jpg
  • 64
@Voilaszek: Mati to znaczy ja powiem tak. Jestem kierasem stacji pewnej znanej polskiej sieci i mogę powiedzieć wprost, że jakość paliwa jest #!$%@?, a w dodatku nawet nie przygotowali się na zimę dając najzwyklejsze paliwa gdzie diesel mętniał przy -9. Od jesieni tankuję tę lepszą benzynę na Shellu i spalanie spadło mi średnio o 5 litrów do 12/100. Wolę dać więcej i mieć dobrą jakość paliwa niż brać za grosze u
Nie wiem co w tym dziwnego jezeli chcieli pokazać zmiany od momentu objęcia rządów w spółce przez Obajtka, 2017 był włąśnie ostatnim rokiem bez niego. Mieli pokazywac wykres z ostatnich 60 lat gdy jeszcze Orlen był CPNem by się nikt nie #!$%@?ł o manipulacje? Taki wykres byłby kompletnie nieczytelny i nieporównywalny.


@Syn_Tracza: Kurła, przecież tu nie chodzi o podawanie danych 60 lat wstecz. Wystarczy 2-4 lata do tyłu (przed 2017 r.),
Typowy propagandowy zabieg, a wy jeszcze przyklaskujecie.


@Wolfman91: Sam jesteś propagandzistą. Tak, TVN ukrywał, że za PO dług Orlenu spadał i dlatego nie poakazali wcześniejszych lat. Idź się lecz.
@Kempes: No nie, kosztowała trochę więcej niż 4,50 - 5,00. Pamiętam benzynę po 5,70 w czasach, w których wiele osób pracowało za naprawdę groszowe pieniądze. Dużo mniejsze niż dzisiaj. Normą były jakieś gówniane umowy zlecenia ze stawką godzinową 9,37 brutto. Ochroniarze w biedrze czy kasjerki w żabce pracowały za 4 zł na godzinę.

Dość drogie paliwo mieliśmy ostatnio w 2018 roku, cena sięgała 5,25. Zawsze wiosną i latem było droższe. W
Sam jesteś propagandzistą. Tak, TVN ukrywał, że za PO dług Orlenu spadał i dlatego nie poakazali wcześniejszych lat. Idź się lecz.


@Syn_Tracza: Zysk netto, geniuszu. Bronisz propagandowych praktyk tej telewizji i nie zawahasz się użyć mocnych słów w jej obronie, co mnie osobiście dziwi. Raz sprowadzasz sprawę manipulacji do absurdu pisząc o nieczytelnych 60 latach wstecz, a jak ci ktoś wskaże, na czym polega manipulacja to kurczowo czepiasz się drugiego wykresu,
@Syn_Tracza: Mów dalej, pochlebco propagandystów, bo jesteś niezwykle tajemniczy i zdawkowy w swoich wypowiedziach - w których jedno jest typowe - unikasz sedna wypowiedzi by bronić swojej ulubionej stacji. Jeszcze to 6 miesięczne konto... ;)

Doszedłeś już do TVNowskich motywów wstawiania wykresu pod tezę?
@Wolfman91: Fajnie sie odniosłeś do moich argumentów, tak jakoś w ogóle. Napisałem, że zaówno dług spadał a zysk, nie licząc odpisu z Możejki, był wyższy, za czasów PO. Pisałeś, że Fakty coś ukrywają. Co ukrywają? Nie chcieli zbytnio chwalić PO?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
taki sam poziom spi.......ia propagandowego jak u #!$%@?


W sumie to zabawne..
Widać to już wyraźnie - to jest oficjalna linia obrony PiS i jej szczujni: już nawet nie to że TVN źle czy gorsze, wyborcza komuchy tylko "nie popieram PiS, ale TVN to takie samo gówno jak tvp'
Już nawet trolle wiedzą że tvpis przebiło wszelkie podłogi i samo porównanie innych mediów do tego tworu to już wystarczająca obelga xd
Idź się lecz.


@Syn_Tracza: To ty się lecz, skoro nie dociera do ciebie proste wyjaśnienie, że z tego wykresu niewiele wynika jeśli nie odniesiemy go do tego jak było przed Obajtkiem. Równie dobrze wcześniej mogłyby lata z ujemnymi dochodami, które wynikały z ogromnej niekompetencji i które łatwo było naprawić i odwrócić wyniki.

W 2017 mieliśmy 7.2 miliarda, w 2016 jakieś 5, a w 2014 tylko jeden. Ale to już do narracji
@dplus2: Inwestycje zwiększyły się dwukrotnie:
Za PO: Na inwestycje Orlen wydawał w tym czasie średnio 3 mld 26 mln zł rocznie.
Za PIS: Za prezesury Daniela Obajtka Orlen średnio wydawał na inwestycje 6 mld 238 mln zł rocznie.
@Wolfman91: Stary, masz olbrzymie problemy z rozumieneim tekstu pisanego. Pisze kilka razy ze gdyby odliczyc odpis za mozjeki to zysk byłby również wiekszy za PO i dajesz mi zysk po odliczeniu Możejek. Kompletny anafabetyzm, nie zamierzam dłużej dyskutowac z kims kto nawet nie bardzo w język polski potrafi.