Wpis z mikrobloga

@Marcinnx: Nie do konca rozumiem tej beki z Boga. Nie koniecznie chodzi o Jezusa itd. Przeciez nie musisz byc katolikiem czy kims innym zeby wierzyc w Boga. Wydaje mi sie bardziej, ze niektorzy wierza w to, ze po prostu ktos to wszystko stworzyl a tych stworcow nazywaja Bogami. Czy to sa istoty madrzejsze od nas, ktore bawia sie nami w symulacji? Czy sa oni dla nas Bogami? Czemu nie. Czy moze
  • Odpowiedz
@Marcinnx: Wielki wybuch nie był wielkim wybuchem, to prześmiewcza nazwa wymyślona przez przeciwników tej teorii. Dlatego rozumienie wielkiego wybuchu jako wybuchu swiadczy tylko o jego ignorancji.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sylar: no jest beka dlatego że wierzący korzystają z argumentu któremu świat nauki nie ma nic przeciwko - ktoś to wszystko mógł stworzyć. Obcy, inna cywilizacja, humanoidy z przyszłości. Kazdy rozsądny człowiek nie ma nic przeciwko tej tezie. Ale jest Beka #!$%@? bo rozciągają ten argument do tego co robimy pod kołdrą, albo czy jemy w piątek schabowego.
  • Odpowiedz
@OZIMONSTER: Bogiem z Biblii nie jest żaden typ w Chmurach. Taki wizerunek wymyślili artyści, a kościół go utrwalił.

Bóg z Biblii jest magiczną abstrakcją, nie ma nigdzie opisu jak wygląda. Czytałeś w ogóle Biblię, czy tylko tak pier&@^!sz głupoty jak typ z filmiku?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@23kulpamens: "typ w chmurach" został użyty przeze mnie sarkastycznie. Z tego co kojarzę to w Biblii nie ma do końca podanego wyglądu boga.
Chodziło mi że po prostu według tego typa jakieś niewidzialne coś umie tworzyć światy, zapładniać kobiety i zsyłać plagi
  • Odpowiedz