Wpis z mikrobloga

Mircy potrzebuje zrobic nowy AP na pietrze, router od Orange jest na parterze. No i teraz jest problem poniewaz nie mam poprowadzonego nigdzie kabla ethernetowego z dolu na gore ale mam za to stara instalacje telefoniczna po tym kabelku telefonicznym i mam gniazdko na gorze, a drugi koniec jest na dole.

No i teraz pytanie czy taka instalacja zadziala jezeli wykorzystam ten kabel telefoniczny i do obu koncow podlacze cos takiego: https://allegro.pl/oferta/kabel-przejsciowka-redukcja-rj45-rj11-1-m-7625272443, jeden koniec do routera na dole, a drugi do AP.

Bedzie to dzialac? Beda jakies duze straty w necie? W koncu jednak ten telefoniczny ma chyba mneijsza przepustowosc

#internet #siecikomputerowe #majsterkowanie #komputery #informatyka #kiciochpyta
  • 15
@Burkhard: nie będzie działać. Przewód telefoniczny nie spełnia parametrów nadających się do przenoszenia "sygnału ethernet". Kładź kabla jak człowiek, albo używaj wifi-repeaterów albo pary ethernet-over-powerline (przez kable zasilające w ścianie)
@RobaxX: @hrumque: Kurcze a wydawalo mi sie ze kiedys mialem w domu internet z TP i do domu szedl po kablu telefonicznym, potem do modemu z routerem ale rozumiem ze tutaj robil robote ten modem wlasnie, a tak o uzycie kabla telefonicznego nie zadziala.

Dzieki za pomoc, wlasnie nie chce uzywac repetaerow wifi bo czytalem ze to straszne gowno i jedynie AP po kablu Ethernetowym, no to kucie :/

@
gdzieś ktoś pisał że skrętka telefoniczna 2 parowa ponoć daje radę na 100m aż se muszę spróbować bo mam i ja i rjtki ( ͡° ͜ʖ


@wypokowy_expert: bardzo dobrej jakości przewód telefoniczny daje radę jako Fastethernet. Niemniej szansa na to, że u opa w ścianie jest przewód bardzo dobrej jakości jest nikła, zapewne jest to zwykły domofonowiec, który niestety nie da rady.

Kurcze a wydawalo mi sie ze kiedys
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wypokowy_expert: na SKRĘTCE tak, na 10 lub 100Mbit i na parę metrów (a nie 100m), tylko że przewody telefoniczne kladzione w ściany raczej skretkowe nie są (i to je różni od ethernetowych).

@Burkhard: może warto sprawdzić jaki przewód masz w ścianie, mimo że kończy się gniazdkiem rj11.. Jeśli robił To rozsądny elektryk (a przynajmniej ja tak zawsze robię) to położył zwykłą skrętkę komputerową zamiast telefonicznego szajsu (nadmiarowo, ale robota ta
@wypokowy_expert: na pojedynczych metrach, luzem, nie koło przewodów elektrycznych i zbrojenia i tynku (pojemność przewód-otoczenie-przewód zupełnie się zmienia w ścianie a w powietrzu!) to zadziała na kablu od prodiża, tylko sporadycznie będzie tracić pakiety.
O Powerline wlasnie tez czytalem ze srednio dziala a jednak potrzebuje stabilnego internetu do pracy na gorze


@Burkhard: Dział normalnie. Nie wiem czemu miałoby być niestabilne?
@wypokowy_expert: sprawdzenie to kwestia zaciśnięcia dwóch RJ-ek (czy tam zamocowania gniazdek, jeśli kable się kończą w puszkach). Albo zadziała albo nie zadziała. U mnie w domu na kablu "telefonicznym" (tyle, że bardzo dobrej jakości, miałem z odrzutów magazynowych dobry kabel teletransmisyjny) dobre dwa lata wideodomofon IP działał bez zarzutu.