Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki, mam piecyk gazowy jak na zdjęciu. Ostatnio zauważyłem niskie ciśnienie na manometrze. Na "czerwonej" strefie. To postanowiłem dopuścić wody do układu. Biere instrukcje czytam - i poprzez odkręcenie odpowiedniego zaworku ciśnienie powinno się zwiększyć. A tutaj nic. Ani w lewo ani w prawo. Ani do góry ani w dół. Macie pomysły czym to może być spowodowane? #ogrzewanie #dom #zrobtosam #diy . Piecyk to De Dietrich MCR HOME.
Ciero - Czołem Mirki, mam piecyk gazowy jak na zdjęciu. Ostatnio zauważyłem niskie ci...

źródło: comment_161485005948kvT79tcOag9LkNuHk3Wv.jpg

Pobierz
  • 13
@u-cash oj, powiem Ci bulgotanie słyszałem. Ale czy aby poszła to nie mam pojęcia. Mam 3 grzejniki dwa w salonie, jeden w łazience i jeden na górze. Te trzy na dole robią się ciepłe, a ten jeden na górze cały czas jest zimny. Próbuje go odpowietrzać. Ale żadnego syczenia nie słyszę. Te trzy na dole mam odpowietrzone elegancko. Już sam nie wiem co może być przyczyną.
@Ciero: A robisz przegląd co roku? Taki prawdziwy nie fikcyjny? Tam w środku jest taka "dętka" co trzyma ciśnienie, jak zeszło to może być przyczyną. Serwisant powinien to sprawdzać i ewentualnie ciśnienie dopompować. To jedyne co mi przychodzi do głowy, ale specem nie jestem.
@Ciero: Mieszkanie też nowe? Instalacja, piec wszystko? Jak tak to może nikt nie robił jeszcze pierwszego przeglądu, które powinno mieć miejsce po roku od uruchomienia instalacji. Może sama instalacja nie została uruchomiona i nie działa. Z tego co kojarzę to po uruchomieniu chyba też powinna być naklejka. Nie wiem czy wszyscy to praktykują. Albo nie została sprawdzona i nie trzyma ciśnienia.
@Ciero: No to raczej stawiałbym na nie uruchomienie w ogóle instalacji, więc nic nie jest ustawione itp. Myślę że sam tego nie ogarniesz. Pan Budowlaniec pewnie zrobił instalacje założył piec i tyle. A właściciel myślał że wszystko samo ruszy. Pozostaje szukania serwisu który się tym zajmuje. Oczywiście najpierw uderzaj do właścicieli, bo to chyba ich broszka.